Stále váháte, kam vyrazit na letní dovolenou? Máme pro vás skvělé tipy na destinaci, která je snadno dostupná a dokáže nabídnout spoustu možností pro velké i malé od adrenalinových zážitků přes relax v luxusních wellness centrech přes aktivity pro celou rodinu s promyšleným zázemím pro děti téměř na každém kroku.

Saalbach Hinterglemm není jen známý rakouský lyžařský resort, ale je to skvělé místo i pro letní dovolenou. A to jak pro jedince, skupiny přátel, tak pro rodiny s dětmi. V létě se tato malebná oblast mění v ráj pro milovníky přírody, outdoorových sportů a dobrodružství. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších letních aktivit a novinek, které stojí za letos jistě objevit a hlavně zažít.

© saalbach.com, Karin Pasterer

Pěší turistika a relax 

Saalbach Hinterglemm je protkán více než 400 kilometry turistických tras, které uspokojí všechny od začátečníků po zkušené horské turisty. Všechny trasy nabízí krásné, dechberoucí výhledy na okolní hory i jezera a další přírodní scenérie, které se vám vryjí do paměti. V průběhu túry si dopřejte odpočinek v některé z místních restaurací. Všechny nabízí širokou škálu lokálních dobrot, skvělou kávu, pivo nebo klasické osvěžení Apfelspritz. Po cestě se skvěle zabaví i vaše ratolesti, pro které jsou připravené zábavné i naučné stezky, lanové prolézačky, dřevěné hrady s jezírky a mnoho dalšího. Pokud chcete nasát chuť a vůni lesa, tak nesmíte vynechat lesní wellness. V něm si můžete užít například jógu na dřevěných podložkách, začíst se do knih přímo z lesní knihovny, pohoupat se v síti mezi stromy nebo jen vnímat krásnou přírodu kolem vás. Cestou do lesních lázní si projděte naučnou botanickou stezku, plnou blahodárných bylin a barevných rostlin – všechny mají chytré popisky s názvy a tipy na využití třeba v domácí lékárničce.

© saalbach.com, Moritz Ablinger

Adrenalin a akce 

Adrenalinoví nadšenci nepochybně ocení také velký výběr downhillových tratí, které jsou pro tuto oblast typické  a jsou skvělé pro horská kola. Letos byla otevřena nová trasa „Monti Trail“, jež je ideální i pro rodiny s dětmi anebo pro ty, co teprve začínají. Potřebujete větší dávku adrenalinu? Potom neváhejte zkusit jednu z nejoblíbenějších aktivit v Saalbach Hinterglemm, kterou je paragliding, při kterém zažijete nezapomenutelný pohled na Alpy z ptačí perspektivy. Další novinkou letošní sezony je adrenalinový park „Mega Flying Fox“, kde si sjedete na laně ve výšce přes 100 metrů nad zemí rychlostí až 80 km/h a tento zážitek si rozhodně nesmíte nechat ujít!

© saalbach.com, Markus Landauer

Ubytování a karta plná výhod

Saalbach Hinterglemm nabízí pestrý výběr ubytování. Je libo útulný penzion, nebo si spíše chcete dopřát luxusní hotel? Mnoho z nich má vlastní wellness centra, kde si dopřejete zasloužený odpočinek po aktivním dni. Při plánování cesty do tohoto alpského ráje nezapomeňte na Joker Card. Je to karta plná výhod, kterou můžete získat při ubytování ve vybraných partnerských zařízeních. Díky ní získáte řadu vstupů a jízd zdarma nebo slevy, které vám zlepší váš pobyt a současně ušetří peníze. Zde je stručný přehled hlavních výhod Joker Card. Využití lanovek zdarma, cestování v této oblasti městskou dopravou zcela zdarma, vstup na veřejné koupaliště zdarma, využití organizovaných túr nebo programů zdarma, případně za velmi zvýhodněných podmínek a další zajímavé slevy v partnerských obchodech, půjčovnách, v restauracích nebo zvýhodněné vstupy na atrakce.  Ještě stále váháte? Už nemusíte, věřte, že návštěvou Saalbach Hinterglemm získáte nová dobrodružství a především krásné zážitky, které se nedají zapomenout.

Komentáře