Za fotografií ženy stojí často bezejmenný dělník – přítel fotografované osoby, který byl snímek nucen pořídit. Často za cenu značného nepohodlí a ponížení. A jak žena pak s takovou fotografií naloží? Vystaví ji na sociální sítě, aby v ostatních vzbudila nadšení, uznání, touhu či závist. A fotograf? Ten už nikoho nezajímá.

Ženy s oblibou fotí selfie tak, aby na nich vypadaly hezčí, než ve skutečnosti jsou. K tomu jako pozadí využívají různá místa v naději, že na nich ulpí odlesk zajímavosti či krásy dané lokality a objektů, které se lokalitě nalézají. Jistou motivací pro focení se může být také pochlubit se, že byly někde tam, kde ostatní ženy nebyly. Ať si každý samozřejmě fotí, co chce. Objevil se však nový, závažnější fenomén, kdy je do fotografování bezvýznamných snímků zatažen nevinný člověk – přítel fotografované. Posuďte sami, jak to celé vypadá:

FOTO: Velké fotografické ponížení mužů

Velké fotografické ponížení mužů - perfect-photo1Velké fotografické ponížení mužů - perfect-photo10Velké fotografické ponížení mužů - perfect-photo6Velké fotografické ponížení mužů - perfect-photo2Velké fotografické ponížení mužů - perfect-photo5
Další fotky
Velké fotografické ponížení mužů - perfect-photo7Velké fotografické ponížení mužů - perfect-photo9Velké fotografické ponížení mužů - perfect-photo16Velké fotografické ponížení mužů - perfect-photo14Velké fotografické ponížení mužů - perfect-photo17Velké fotografické ponížení mužů - perfect-photo18Velké fotografické ponížení mužů - perfect-photo19Velké fotografické ponížení mužů - perfect-photo15Velké fotografické ponížení mužů - perfect-photo20Velké fotografické ponížení mužů - perfect-photo11Velké fotografické ponížení mužů - perfect-photo3

Aby snímek ženy byl co nejdokonalejší, musí muž podle instrukcí zaujímat často velmi nepohodlné a ponižující polohy, a to velmi často i na veřejnosti. Zatímco žena špulí ústa či pozadí, nahazuje si pramen vlasů a nakrucuje se, fotografující muž vypadá jako idiot. Může se dostat dokonce i do nebezpečných situací. A ještě jeden zákeřný důsledek tento způsob fotografování má: žena se elegantně zbaví přítomnosti svého přítele – nyní v roli fotografa – na samotném snímku. Rafinovaně tím vytváří dojem, že je na daném místě sama.

Petr Bílek

A teď se podívejte, jak (ne)dokonalí jsou lidé na sociálních sítích.

Komentáře