Legendární zážitek z fotografování s fotoaparáty Leica se díky nové řadě mobilních telefonů Xiaomi posouvá zase o kus dál. Důkazem je včerejší světová premiéra novinkové řady Xiaomi 13T, která proběhla v Berlíně a žádného fanouška mobilního fotografování nenechala v klidu.

Nově představená řada Xiaomi 13T, která byla vyvinuta ve spolupráci se značkou Leica a obsahuje její ikonické funkce, umožňuje dělat autentické snímky, které vystihují podstatu legendárních zážitků z fotografování s fotoaparáty této značky. A nejen to. Je vybavena pokročilou konstrukcí pro optimalizaci výkonu, dlouhou výdrží baterie a křišťálově čistým displejem, což zaručuje vynikající zážitky, ať už jde o výše zmíněné fotografování, sledování videí nebo každodenní používání.

Fotit jako profík
S novými telefony Xiaomi 13T budete, jednoduše řečeno, fotit jako profík, i když jste naprostý amatér. Kdo někdy vyzkoušel fotit s digitálem Leica, jistě nám dá za pravdu, že jejich ovládání není úplně intuitivní. S telefony Xiaomi 13T je to však přesně naopak, takže díky nim získáte velkou výhodu. Jak Xiaomi 13T Pro, tak Xiaomi 13T nabízejí trojitou sestavu fotoaparátů s objektivy Summicron vyvinutými společně s firmou Leica, včetně 50MPx širokoúhlého fotoaparátu s ekvivalentní ohniskovou vzdáleností 24 mm a asférickým objektivem 7P navrženým pro zachycení většího množství světla podporujícího fotografování s vysokým dynamickým rozsahem, a neskutečným 50MPx teleobjektivem s ekvivalentní ohniskovou vzdáleností 50 mm. 12MPx ultraširokoúhlý fotoaparát s ekvivalentní ohniskovou vzdáleností 15 mm je ideální pro pořizování panoramatických snímků a zachycování úžasných krajin. Díky 100% DCI-P3 mají fotoaparáty Xiaomi 13T Pro i Xiaomi 13T širší barevný rozsah, který pomáhá zachytit každý okamžik v klasické kvalitě Leica.

Kamera, klapka, jedem!
Co se natáčení videa týče, telefon umožňuje 10bitový záznam videa LOG 4:2:0 H.265, který nabízí dosud nevídanou kontrolu nad barvami a detaily. Předinstalovaný Rec.709 LUT dodá videím profesionální kouzlo a vykreslí je s bezkonkurenční přesností barev a vizuální hloubkou. Kromě toho přináší Xiaomi 13T Pro možnost natáčení videa v rozlišení 8K, které zajistí, že každá scéna, každá nuance a každý detail vaší videografie bude zvěčněn ve špičkové kvalitě. Širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 50 Mpx podporuje OIS i EIS, což zajistí, že vaše videa zůstanou stabilní jako skála i uprostřed pohybu.

Zadní fotoaparáty Xiaomi 13T podporují záznam videa v rozlišení 4K při všech ohniskových vzdálenostech a rychlou a efektivní editaci. Vstup do režimu Pro funkce Editor videa v galerii Xiaomi umožňuje snadnou úpravu titulků a dalších zvukových stop jako samostatných stop, což je ideální pro vytváření krátkých videí pro platformy sociálních médií nebo osobní vlogy. Bonusem pro nové majitele telefonů z řady Xiaomi 13T je 100GB cloudové úložiště Google One na 6 měsíců zkušební doby a 3 měsíce služby YouTube Premium s přístupem k aplikacím YouTube a YouTube Music bez reklam.4

Maratonská výdrž
Xiaomi 13T Pro i Xiaomi 13T se vyznačují rozsáhlými vylepšeními energetické účinnosti a dlouhou výdrží baterie, díky čemuž si uživatelé mohou vychutnat rychlejší a efektivnější práci se smartphonem. Xiaomi 13T Pro podporuje technologii Xiaomi 120W HyperCharge, která umožňuje nabití na 100 % za pouhých 19 minut.2 Obě zařízení mají možnost rychlého nabíjení, přičemž Xiaomi 13T Pro dosáhne 36% a Xiaomi 13T 21% nabití za pouhých 5 minut.2

Co se designu týče, Xiaomi 13T Pro a Xiaomi 13T, které představují klasický designový jazyk řady Xiaomi 13, jsou k dispozici ve třech barevných variantách: modré Alpine Blue, zelené Meadow Green a černé Black. Zadní panel modelu Alpine Blue se pyšní prémiovou veganskou kůží Xiaomi BioComfort s měkkou a jemnou strukturou, která je mimořádně pohodlná při držení a manipulaci. Naproti tomu modely Meadow Green a Black mají lesklá skleněná záda, která modelům dodává elegantní nádech luxusu. Oba smartphony jsou odolné a jejich stupeň krytí IP68 znamená, že jsou odolné vůči vodě a prachu.5 Tyto atraktivní a zároveň odolné smartphony můžete bez obav používat k zachycení, prohlížení a ponoření se do každého vzrušujícího životního okamžiku.

Xiaomi 13T bude k dispozici ve variantě 8 + 256 GB za doporučenou maloobchodní cenu 14 999 Kč. Xiaomi 13T Pro bude k dispozici ve variantě 12 + 512 GB za doporučenou maloobchodní cenu 20 999 Kč.

Pokud si navíc uživatelé zakoupí model z řady Xiaomi 13T v období od 28. září do 8. října 2023 na www.xiaomicesko.cz, či u nějakého z oficiálních partnerů, budou mít možnost získat tablet Redmi Pad SE a Band 7 Pro zdarma.

Komentáře