Instagram je dokonale šťastné místo. Všichni tam jsou krásní, úspěšní a hlavně téměř dokonalí. A právě proto je mnoho dalších lidí dokonale nešťastných. Dříve nás do deprese uváděly vyžehlené obálky lesklých magazínů a vyvoněné fashion story s profesionálními modelkami. Dnes je díky všemocným filtrům a zdokonalující se technice na sociálních sítích dokonalý téměř každý. Ještě že se někteří nestydí poukázat na to, že dokonalí nejsou nejen oni a naše nedostižné vzory v podobě fit modelek a beauty bloggerek, ale že nemusíme být dokonalí ani my. 

Jednadvacetiletá finská bloggerka Sara Puhto ukazuje světu, že bychom neměli věřit všemu, co na sociálních sítích vidíme. Ani ona není dokonalá, ale když bude chtít, během chvíle zázračně zhubne, vytvaruje si pěkně kulatý zadek nebo ploché bříško. Ví jak na to a nebojí se to ukázat!

FOTO: Mladá bloggerka vtipně ukazuje, jak se liší realita od fotografií na Instagramu

Mladá bloggerka vtipně ukazuje, jak se liší realita od fotografií na Instagramu - 01Mladá bloggerka vtipně ukazuje, jak se liší realita od fotografií na Instagramu - 02Mladá bloggerka vtipně ukazuje, jak se liší realita od fotografií na Instagramu - 04Mladá bloggerka vtipně ukazuje, jak se liší realita od fotografií na Instagramu - 03Mladá bloggerka vtipně ukazuje, jak se liší realita od fotografií na Instagramu - 05
Další fotky
Mladá bloggerka vtipně ukazuje, jak se liší realita od fotografií na Instagramu - 06Mladá bloggerka vtipně ukazuje, jak se liší realita od fotografií na Instagramu - 07Mladá bloggerka vtipně ukazuje, jak se liší realita od fotografií na Instagramu - 08Mladá bloggerka vtipně ukazuje, jak se liší realita od fotografií na Instagramu - 10

Sara na svůj Instragram umisťuje vtipné posty, kde nejčastěji porovnává dvě fotografie Instagram vs. Reality. Slečnu s aktuálně zářivě žlutými vlasy tak najdete třeba v póze uncomfortable, kde má pěkné, ploché bříško, a comfortable, kde stojí zkrátka tak, jak je jí to pohodlné a jak se to moc nelíbí foťáku, protože bříško má najednou úplně jiné rozměry. Tahle vtipná mladá holka však umí víc, než se zasmát sama sobě a vyfotit se v lichotivé póze. Světu vzkazuje, že bychom se měli mít rádi takoví, jací jsme, vždycky se přece najde póza, kde nám to bude slušet.

„Kdybych fotografii nalevo viděla před rokem, ne své tělo bych okamžitě pohlížela opravdu negativně, přišlo by mi, že všechna dřina, kterou jsem věnovala cvičení, nebyla skutečná, a že kdyby se na mě někdo podíval, nevěřil by, že jsem se cvičení věnovala přes dva roky a že jsem cvičila poctivě. Ale pravdou je, že každé tělo vypadá jinak. Všechny zadky nejsou kulaté ze všech úhlů. Všechna těla nevypadají ze všech úhlů stejně. Nejezte méně, nevynechávejte vaše oblíbená jídla nebo nápoje a nepřehánějte to s cvičením, abyste vypadali lépe na dovolené nebo na fotkách v bikinách, protože vždycky budou existovat úhly, které vám nebudou lichotit. Místo toho cvičte a jezte zdravě, protože vám to dělá radost, nikoliv za trest. Začněte mít rádi své tělo a přijměte ho ve všech úhlech a se všemi jeho nedokonalostmi místo toho, abyste se snažili zapadnout do univerzálních škatulek krásy, protože ty neplatí pro každého z nás a tenhle koncept je špatně. Neodsuzujte se kvůli špatným fotografiím, nedefinují vás jako člověka. Nejlíp vypadáte, když žijete svůj život šťastně a naplno. Nemá cenu si něco odpírat a tolik se stresovat. Život by neměl být závodem o to, kdo vypadá nejlíp, a mělo by být normální, že ne vždycky vypadáme perfektně, protože to je prostě směšné. Jste dokonalí tím, čím jste,” vzkazuje světu Sara, kterou sleduje přes 300 000 uživatelů.

Petra Vomelová

Podívejte se, jak moc o sobě lidé lžou na sociálních sítích.

Komentáře