Vláda od čtvrtka uvolňuje některá bezpečenostní opatření. Lidé tak budou moct ke konci týdne navštívit například hobby markety, železářství a další. Na víkend vláda pro Čechy nachystala i příjemné překvapení v podobě znovuotevření některých koncentračních táborů.

12 z 52 lágrů a koncentračních táborů, které se nacházejí na území České republiky, bude od soboty 11. dubna do neděle 12. dubna znovu otevřeno veřejnosti. Na otázku, proč právě dvanáct, se předseda Andrej Babiš nechal slyšet, že „dvanáct je v pohodě.“

Netflix přichází s revoluční novinkou. Společnost plánuje vracet peníze zákazníkům, kteří během sledování filmů usnou

„Rádi bychom umožnili lidem o víkendu někam vyrazit a užít si trochu rodinné atmosféry na nějakém příjemném místě. Víme, že trávit tolik času doma mezi čtyřmi stěnami je depresivní a nedělá to dobře nikomu z nás,“ sdělil Babiš novinářům. „Proto jsme se rozhodli občanům trochu zvednout náladu a otevřít pro veřejnost některé koncentrační tábory na území České republiky, celkem jich bude 12. Věříme, že děti i dospělí rádi na chvíli z hlavy vypustí hrozivou epidemie, jež nás sužuje a užijí si skvělý pozitivní den třeba v Terezíně.“

Babišovo prohlášení velmi rozlítilo předsedu SPD Tomia Okamuru, který žil celou dobu v domnění, že tábory mají být i znovu uvedeny do provozu, a ne pouze otevřeny pro prohlídky a exkurze veřejnosti. Okamura v minulosti navrhoval, aby právě do Terezína byli vlaky transportováni všichni jedinci nakažení koronavirem.

Michal Švehla

Pozn.: V rámci dobré novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Komentáře