Cestovat dnes může téměř každý. I v době karantény. Stačí mu k tomu počítač a internet. Podívejte se na poetické snímky takového cestování a nasajte inspiraci z díla virtuální cestovatelky, která kvůli své úzkostné poruše už několik let putuje po celém světě, bez toho aniž by opustila svůj byt.

Jacqui Kennyovou k virtuálnímu cestování nepřinutila náhlá karanténa, ale vlastní úzkostná porucha. Roku 2009 ji byla diagnostikovaná agorafobie (strach z veřejných prostranství, odkud jak se zdá trpícímu není úniku), která ji znemožňovala vykonávat běžné každodenní úkoly, jako projít uličkou v supermarketu, natož vycestovat za hranice svého rodného Nového Zélandu.

FOTO: Virtuální toulky po světě člověka v izolaci

Virtuální toulky po světě člověka v izolaci - 15_men-in-green_uaeVirtuální toulky po světě člověka v izolaci - stažený soubor (4)Virtuální toulky po světě člověka v izolaci - y+Desolate+Playground_PeruVirtuální toulky po světě člověka v izolaci - p-1-agoraphobic-traveller-l5e393Virtuální toulky po světě člověka v izolaci - stažený soubor
Další fotky
Virtuální toulky po světě člověka v izolaci - stažený soubor (1)Virtuální toulky po světě člověka v izolaci - stažený soubor (3)Virtuální toulky po světě člověka v izolaci - stažený soubor (2)Virtuální toulky po světě člověka v izolaci - 22n0pzbE2HJ3fBB7ddYBmw_Arizona+City_Arizona_United+StatesVirtuální toulky po světě člověka v izolaci - stažený soubor (5)Virtuální toulky po světě člověka v izolaci - stažený soubor (6)Virtuální toulky po světě člověka v izolaci - stažený soubor (7)Virtuální toulky po světě člověka v izolaci - stažený soubor (8)Virtuální toulky po světě člověka v izolaci - stažený soubor (9)Virtuální toulky po světě člověka v izolaci - stažený soubor (10)Virtuální toulky po světě člověka v izolaci - stažený soubor (11)Virtuální toulky po světě člověka v izolaci - stažený soubor (12)Virtuální toulky po světě člověka v izolaci - _DenHoed-Kenny-Chasing the Google car_Tacna_PeruVirtuální toulky po světě člověka v izolaci - http___cdn.cnn.com_cnnnext_dam_assets_200403101320-jacqui-kenny-streetview-photographer-2Virtuální toulky po světě člověka v izolaci - 170721145025-colourful-architecture-from-around-the-world-super-169

V rámci své „bezpečné zóny“ – domova se tak rozhodla vykročit na časově náročnou cestu po celém světě. Skrz Google Street View. Když se po virtuálních ulicích procházela poprvé celá situace ji přišla zvláštně magická: „Pomyslela jsem si, že je to jako malé kouzlo, Google Street View, připadá mi jako paralelní vesmír, zmrzlý v čase“.

Jacqui Kennyová

Z volnočasového putování po místech, které zřejmě v blízké době Jacqui jen tak nenavštíví se nakonec vyklubal její osobní velký kreativní projekt vrcholící ve fotografické výstavě v New Yorku. Jacqui screenshotuje a ořezává snímky míst na která během svých cest narazí. Lokace z různých konců světa, avšak s prazvláštní propojující magickou atmosférou plnou pastelových barev, kterou jí vybrané pohledy sdílejí. Za celou dobu nasbírala na 40 tisíc snímků.

Karanténa v kleci – smutná realita tisíců chudých obyvatel bohatého Hongkongu. Za nepohodlí platí neuvěřitelnou sumu

Tak jako Jacqui pocítila skrz neobvyklé cestování jakési spojení s lidmi, které nezná a nikdy nepozná, tak i my můžeme dnes v časech izolace, procestovat téměř celý zmapovaný svět a nahlédnout do oken panelových domů, za nimiž zcela jistě sedí další v karanténě izolovaný člověk stejného psychického rozpoložení jako my sami – toužící po objevování světa „tam venku“.

Jan Králík

Komentáře