Cestovat soukromým letadlem už není nic výjimečného, tato výsada dlouho nepatří jen výstředním milionářům, hudebním hvězdám nebo státníkům. A stejně jako v případě aut nebo motorek záleží na každém, jak si svůj private jet vytuní. Vstupte teď spolu s námi do interiérů letadel, na nichž si jejich majitelé dali opravdu záležet.  

 

Ke svému soukromému letadlu se můžete dostat dvojím způsobem – buď si ho necháte vyrobit na zakázku (například od výrobců Gulfstream, Bombardier nebo Embraer) nebo si vylepšíte interiér Boeingu nebo Airbusu, které si tak personalizujete až následně, a proměníte tím sériově vyráběné letadlo v létající palác.

FOTO: Vytuněná soukromá letadla nabízejí luxus i pohodlí

Vytuněná soukromá letadla nabízejí luxus i pohodlí - 1_embraer-legacy-500-je-idealni-na-kratsi-preletyVytuněná soukromá letadla nabízejí luxus i pohodlí - 2_embraer-legacy-500-nenabizi-moc-prostoru-pohodli-je-tu-ale-az-azVytuněná soukromá letadla nabízejí luxus i pohodlí - 3_gulfstream-g500-vypada-ve-vzduchu-i-na-zemi-velmi-elegantne-s-nim-budete-mit-stylVytuněná soukromá letadla nabízejí luxus i pohodlí - 4_gulfstream-g500-vas-privita-sedackou-vetsi-nez-kterou-mate-domaVytuněná soukromá letadla nabízejí luxus i pohodlí - 5_gulfstream-G650ER-preleti-cely-pacifik-levou-zadni
Další fotky
Vytuněná soukromá letadla nabízejí luxus i pohodlí - 6_gulfstream-g650er-nabizi-naproste-soukromi-i-kdyz-vas-je-na-palube-nekolikVytuněná soukromá letadla nabízejí luxus i pohodlí - 7_bombardier-global-7000-bude-verejnosti-predstaven-az-v-druhe-polovine-2018Vytuněná soukromá letadla nabízejí luxus i pohodlí - 8_v-bombardier-global-7000-se-veceri-ve-velkem-styluVytuněná soukromá letadla nabízejí luxus i pohodlí - 9_embraer-lineage-1000e-je-komfortni-jiz-na-prvni-pohledVytuněná soukromá letadla nabízejí luxus i pohodlí - 10_uvnitr-jetu-embraer-lineage-1000e-si-snadno-budete-pripadat-jak-v-hollywoodskem-baruVytuněná soukromá letadla nabízejí luxus i pohodlí - 11_airbus-acj-319-neo-patri-mezi-soukromymi-letadly-k-naproste-eliteVytuněná soukromá letadla nabízejí luxus i pohodlí - 12_airbus-acj319neo-kdo-by-nechtel-z-la-az-do-zenevy-cestovat-taktoVytuněná soukromá letadla nabízejí luxus i pohodlí - 13_z-boeingu-787-8-bbj-se-nikomu-nechce-vystoupitVytuněná soukromá letadla nabízejí luxus i pohodlí - 14_do-boeingu-787-8-bbj-dostanete-sebe-a-svych-39-nejblizsich-pratelVytuněná soukromá letadla nabízejí luxus i pohodlí - 15_kral-mezi-soukromymi-letouny-se-jmenuje-boeing-747-8-intercontinental-bbj

Jen se připravte na to, že vás to nebude stát pakatel, luxusní private jet za hubičku nepořídíte. Pokud patříte mezi soukromé jedince, připravte si přibližně 20 milionů dolarů, chcete-li si však dopřát luxus, který (téměř) nezná hranic, připravte nejméně 403 milionů.

Zde máte přibližné ceny za nejkrásnější a nejlepší private jety světa:

Embraer Legacy 500 – 20 milionů dolarů

Gulfstream G500 – 44 milionů dolarů

Gulfstream G650ER – 66,5 milionů dolarů

Bombardier Global 7000 – 73 milionů dolarů

Embraer Lineage 1000E – 53 milionů dolarů

Airbus ACJ319Neo – 101,5 milionů dolarů

Boeing 787-8 BBJ – 224 milionů dolarů

Boeing 747-8 Intercontinental BBJ – 403 milionů dolarů

A co všechno lze v těchto letadlech vidět? Například mramor na podlaze místo obvyklých koberců, obrovskou sedačku z té nejjemnější kůže v barvě, kterou si sami poručíte, bar jako v Hollywoodu 30. let, japonskou restauraci, koupelnu větší než garsonka vaší bývalé nebo dostatek místa až pro 40 lidí. Zkuste si vzpomenout na cokoli, poručte si to, a ve svém soukromém letadle to pak určitě najdete.

Martin Hradecký

Komentáře