InterContinental Shanghai Wonderland je první hotel na světě, který se zčásti nachází pod vodou. Jeho stavba trvala více než 12 let, rozpočet činil přes 300 milionů dolarů. Stal se v pořadí již dvoustým hotelem společnosti InterContinental.

Dlouhý opuštěný lom, umístěný na jednom ze šanghajských předměstí, se jen stěží zdál být slibným místem pro nové, unikátní letovisko. Opak je však pravdou a na místě vznikl první podzemní hotel svého druhu; InterContinental Shanghai Wonderland. Stavbu zajišťovala společnost JADE+QA Architectsm, která u 18patrového unikátu využila designu „ying a yang“, který má naznačovat vztah mezi přírodou a městem. Na fotografie z nového šanghajského hotelu se podívejte v naší galerii.

FOTO: Poznejte InterContinental Shanghai Wonderland, hotel, který je částečně pod zemí

Poznejte InterContinental Shanghai Wonderland, hotel, který je částečně pod zemí - https—blogs-images.forbes.com-ambergibson-files-2019-01-The-exterior-of-InterContinental-Shanghai-Wonderland-dayPoznejte InterContinental Shanghai Wonderland, hotel, který je částečně pod zemí - https—blogs-images.forbes.com-ambergibson-files-2019-01-The-exterior-of-InterContinental-Shanghai-Wonderland-nightPoznejte InterContinental Shanghai Wonderland, hotel, který je částečně pod zemí - https—blogs-images.forbes.com-ambergibson-files-2019-01-DSC07039Poznejte InterContinental Shanghai Wonderland, hotel, který je částečně pod zemí - https—blogs-images.forbes.com-ambergibson-files-2019-01-The-Quarry-BarPoznejte InterContinental Shanghai Wonderland, hotel, který je částečně pod zemí - https—blogs-images.forbes.com-ambergibson-files-2019-01-Dragon-Sculpture-at-hotel-entrance
Další fotky
Poznejte InterContinental Shanghai Wonderland, hotel, který je částečně pod zemí - https—blogs-images.forbes.com-ambergibson-files-2019-01-Guest-RoomPoznejte InterContinental Shanghai Wonderland, hotel, který je částečně pod zemí - Screenshot 2019-02-04 at 12.03.12Poznejte InterContinental Shanghai Wonderland, hotel, který je částečně pod zemí - Screenshot 2019-02-04 at 12.03.31Poznejte InterContinental Shanghai Wonderland, hotel, který je částečně pod zemí - Screenshot 2019-02-04 at 12.03.22

Projekt začal vznikat v roce 2009, kdy byla společnost JADE+QA Architectsm za svůj návrh podzemního hotelu navržena na prestižní cenu během World Architecture Festival (Festival světové architektury). Společnost InterContinental Hotels Group, které nový podzemní hotel patří, zpřístupnila objekt veřejnosti koncem minulého roku, konkrétně 20. listopadu 2018, kdy proběhlo slavnostní otevření. Shanghai Wonderland nabízí hostům 18 pater, z nichž jsou dvě umístěna pod vodou a pyšní se šesti luxusními apartmány.

Celkový počet pokojů v hotelu je 337, v každém v nich naleznete speciální odpočinkové místo, odkud můžete pozorovat majestátní vodní show, která dle dostupných informací hravě strčí do kapsy i podobnou atrakci věhlasného casina Bellagio v Las Vegas. Hoteloví hosté mají o zábavu samozřejmě postaráno i mimo svůj pokoj. Možnost prohlédnout si skleněný vodopád, projet se lomem v kajaku nebo navštívit lanovou dráhu, to vše a mnohem více nové luxusní ubytovací zařízení v Číně nabízí. Ceny pokojů začínají zhruba od 20 000 českých korun za noc.

 

Značka InterContinental se v Číně dále rozrůstá, během minulého roku otevřela společnost v zemi osm nových hotelů, a to včetně Shanghai Wonderlandu, který je již jejich 200. počinem. V příštích pěti letech je plánováno po celém světě otevřít minimálně dalších 60 hotelů.

Michal Švehla

Opera v Sydney nesplnila zadání a porota ji vyřadila. Přesto stojí. Poznejte pestrou historii jednoho z novodobých divů architektury

Komentáře