Psal se rok 2007, když íránská armáda zadržela 14 veverek pohybujících se v okolí vysoce střežené jaderné elektrárny. Hlodavce podezřelé ze špionáže se podle oficiálního prohlášení podařilo zatknout bez větších problémů.

Pokud si přečtete článek o podobné události, nejspíš budete pochybovat o zdravém rozumu redaktora, který zprávu dal dohromady. Případně do diskuze pod článkem vyjádříte svůj nesouhlas s šířením fake news za účelem zvýšení návštěvnosti. Ale světe div se, v Íránu opravdu zatkli několik veverek podezřelých ze špionáže. A nebyl to zdaleka jediný případ, kdy bylo zvíře z něčeho podobného obviněno. V Saúdské Arábii byl ze stejných důvodů v roce 2011 zadržen sup, o dva roky později v Egyptě to byl čáp.

FOTO: 10 zdánlivých nemyslů, které jsou ve skutečnosti pravda

10 zdánlivých nemyslů, které jsou ve skutečnosti pravda - 110 zdánlivých nemyslů, které jsou ve skutečnosti pravda - 1010 zdánlivých nemyslů, které jsou ve skutečnosti pravda - 810 zdánlivých nemyslů, které jsou ve skutečnosti pravda - 210 zdánlivých nemyslů, které jsou ve skutečnosti pravda - 5
Další fotky
10 zdánlivých nemyslů, které jsou ve skutečnosti pravda - 310 zdánlivých nemyslů, které jsou ve skutečnosti pravda - 910 zdánlivých nemyslů, které jsou ve skutečnosti pravda - 410 zdánlivých nemyslů, které jsou ve skutečnosti pravda - papir10 zdánlivých nemyslů, které jsou ve skutečnosti pravda - 7
Člověk samozřejmě nemůže věřit všemu, co si přečte nebo někde uslyší. Ale zároveň nemůže všemu nevěřit, jen protože to zní trochu přitažené za vlasy. Souhlasíme, není jednoduché nebýt skeptický, když vám někdo tvrdí, že 42krát složená čtvrtka papíru by svou výškou dosáhla na Měsíc. Nebo že průměrný mrak váží okolo 500 tun! Ale přesto jsou obě tyto informace pravdivé, tak jako spousta dalších, těžko uvěřitelných věcí, které většina z nás pokládá za naprosté nesmysly.
Michal Švehla

Komentáře