Standardem současnosti jsou kravaty o šířce 7 – 7,5 cm. Větší než 8 cm nebo dokonce archaické 9 cm kravaty mají pauzu a měly by zůstat ve skříni. Jejich čas přijde, takže nevyhazovat. A co užší modely? Za slim kravatu lze označit cokoli od 6 do 7 cm.

Velmi úzká kravata totiž nesluší každému. A pamatujte si také, že platí nepsané pravidlo, že cokoli pod 6 cm nebezpečně atakuje fashion svět, nesluší každému a vyžaduje cit pro kombinaci s dalším oblečením. Obecně platí, že pokud jste větší, tak se k vám více hodí širší kravata. Prostě standard 7,5 cm. A také je nutné vybírat dle příležitosti a oblasti, kde se pohybujete. V konzervativních oborech by 6 cm kravata mohla působit nepatřičně. Ale není to psané pravidlo, záleží na okolnostech, takže to berte jen jako můj názor.

Jak vlastně šířku kravaty změřit? Je to jednoduché. Najděte si dva nejširší body a přiložte pravítko. Výše popsaná pravidla platí pro klasické hedvábné kravaty. Například knitted ties (pletená kravata je divný překlad, takže budu používat originál) jsou velmi slim, šířka je od 5 do 6 cm, dole nejsou ukončeny do špičky a připomínají ponožku. Nicméně bílá košile, blazer a tmavě modrá nebo vínová knitted kravata působí zajímavě.  Aby nedošlo k mýlce, pletené kravaty jsou také z hedvábí.

Jakub Lohniský

Největší prohřešky proti svému vzhledu (které ženy nesnáší)

Komentáře