V principu jsme všichni sobci. Ani já nejsem výjimkou. Nechci se na ulici koukat na špatně oblečené muže (a ženy, ale o nich tento blog není). Mohl bych v hospodě u piva mudrovat, nebo se to nějak snažit změnit. Proto naleznete v tomto článku několik „outfitů“ pro inspiraci. Aby nebylo na ulicích tolik šedi.

Snažil jsem se používat co nejvíc věcí z našeho obchodu, abyste nemuseli lítat po různých obchodech, ale rovnou věděli, kam zajít :-).

Zbytek berte čistě jako inspiraci – nejdůležitější je barevné ladění, na konkrétním kusu oblečení příliš nezáleží. Pamatujte si spíše „modré sportovní sako“ než „Maison Martin Margiela Slim-fit Cotton-twill Blazer“.

Většina outfitů je ve stylu „business casual“, tzn. sako s košilí bez kravaty. To ale neznamená, že je to styl jediný, nebo nedejbože Ten Správný. Jen se mi líbí.

y

Začít se má od základů. Jak by tedy měl vypadat naprosto základní „look“, který by měl dát do kupy téměř každý?

  1. Kvalitní vyleštěné boty s odpovídajícím páskem.
  2. Padnoucí (!) chinos v barvě odpovídající vaší módní odvaze nebo příležitosti.
  3. Padnoucí (!) jednobarevná košile (bílá, modrá).

 

Hotovo, tečka. Jen takhle málo stačí k tomu, abyste byli dobře oblečeni.

y (1)

Začněme odzdola: černé boty Allen Edmonds s „žebrováním“, světlé chinos, černý pásek, šedé sportovní sako a modrý hedvábný kapesníček.

K tomu ideálně bleděmodrou košili a máte vystaráno.

A pokud cestujete, tak šedou semišovou tašku.

y (2)

Tmavě hnědá semišová perka, šedé chinos, tmavě hnědý pásek, světle krémové sportovní sako a kontrastní červený kapesníček.

y (3)

y (4)

Na dalších dvou obrázcích začínáme se stejným „spodkem“, jen vyměníme sako a kapesníček.

Jak je vidno, většina oblečení je poměrně usedlá jen s drobnými barevnými detaily – v tomto případě je to kapesníček, jindy to může být kravata, pásek, cokoliv.

y (5)

y (7)

Na závěr máme něco trošku barevnějšího, ať není nuda. Jaro a léto si o barvy přímo říká. Když teda venku není hnusně a šedo.

Vlevo bílé semišové boty, červené chinos a bílý pásek. K tomu navy blazer a barevný kapesník.

Vpravo modré semišové boty, světle béžové chinos, modrý pásek a madras sportovní sako. Madras je lehká bavlněná látka s typickým kostkovaným barevným vzorem původem z Indie, ideální na léto. Nebude vám v ní takové vedro a rozhodně zaujme.

y (8)

Na závěr jednoduchá hnědo-modrá kombinace – hnědé mokasíny,světle béžové chinos, ladící pásek a modré bavlněné sako s kontrastním červenorůžovým puntíkatým kapesníčkem. K tomu do práce tašku na notebook (a pár dalších věcí).

Co na to říkáte? Souhlasíte s naším „stylingem“? Nebo byste se takhle v životě neoblékli?

5 snadných způsobů, jak poznat kvalitní oblek

Komentáře