Skupina zhruba 40 mužů a žen vyzbrojených automatickými puškami, ručními granáty a malým tankem od nedělního ráno nepřetržitě střeží sochu oblíbené kreslené postavičky Médi Bédi.

Rozzuření a po zuby ozbrojení fanoušci z hnutí Bear lives matter jsou přesvědčeni o tom, že medvědova náklonnost k Jeffersonovi Davisovi a konceptu otroctví jako takovému nemusí nutně potvrzovat to, že byl špatným medvědem.

Američan strčil v McDonald’s penis do hamburgeru, potom řval: „Tohle je to pravý maso!“ Na místě musela zasahovat policie

Aktivisté a bojovníci za rovnoprávnost z celých Spojených států však požadují okamžité odstranění kontroverzní sochy a jakýchkoliv odkazů na medvěda, který kromě projevování nenávisti k jiným rasám soustavně kradl košíky s jídlem od vyhládlých turistů. Ačkoliv ještě nedošlo k žádnému násilnému střetu, situace se v posledních hodinách ostře přiostřila. Předseda hnutí Bear lives matter Dereck Dick, jeden z největších obdivovatelů chlupatého rošťáka z Jellystoneského parku, protistraně vzkázal, že k cenzuře Bédi dojde jen přes jeho mrtvolu.

„Položíme svoje životy, abychom ochránili památku nejlepšího medvěda na světě. I pokud zde existuje šanci, že Béďa podporoval Konfederaci a byl rasistou, nemůžeme jen proto zničit odkaz, který nám zanechal. Vzpomeňte si na to, jak hodný byl na svého kamaráda Bubu! To by přece špatný medvěd nikdy neudělal!“ Po těchto slovech si Dick bez mrknutí oka k hrudníku připevnil výbušninu C4 a nechal se kolegy přivázat k soše svého idola. O dalším dění vás budeme brzy informovat.

Michal Švehla

Pozn.: V rámci kvalitní novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Komentáře