Vlna protestů proti policejní brutalitě se ze Spojených států dostala i do České republiky. Mezi demonstrujícími se objevil i politik Dominik Feri (TOP 09), který za pomoci televizního hlasatele Reye Korantenga zapálil policejní stanici na Praze 1.

UPDATE: Omlouváme se za původně uvedené nepřesné tvrzení, že Rey Koranteng a Dominik Feri zapálili policejní stanici. Správně mělo být uvedeno, že Rey Koranteng a Dominik Feri zapálili svíčku.

Mluvčí pražské policie médiím potvrdila, že situace je nyní pevně pod kontrolou a dvojice žhářů byla odvezena do cely předběžného zadržení.

„Vzhledem k etnickému původu dvojice pachatelů hodláme situaci řešit pouze napomenutím,“ znělo vyjádření na tiskové konferenci. „Většina našich strážníků ráda sleduje večerní televizní zpravodajství na TV Nova a nechceme přijít o našeho oblíbeného moderátora. Dominika Feriho sice rádi nemáme, ale jako poslanec má imunitu, tak mu to asi projde.“

Michal Švehla

Pozn.: V rámci kvalitní novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

 

Komentáře