Letní sluneční paprsky jsou zdrojem pozitivní energie a psychické pohody. Kromě toho však s sebou přinášejí nebezpečí nepříjemných spálenin nebo dokonce vzniku rakoviny kůže. UV záření je sice potřeba k přeměně vitamínu D na jeho aktivní podobu, přesto bychom při pobytu na slunci měli být obezřetní. Zejména muži toto téma stále podceňují.

Za posledních třicet let stoupl výskyt melanomů v České republice 4x a riziko rakoviny kůže je stále větší. Nadměrné slunění také přispívá ke stárnutí kůže. Pokud nechcete za pár let vypadat jako stoletý indián z vyprahlé prérie, je důležité podniknout preventivní kroky.

Kvalitní ochranu pokožky není radno podceňovat. S příchodem prvních slunečních paprsků doplňte svoji výbavu o vhodný krém na opalování. Švýcarská značka Piz Buin už více než 70 let poskytuje tu nejlepší ochranu před slunečním zářením. Produkty prochází v průběhu let inovacemi a reagují tak na neustále se měnící potřeby pokožky a její maximální ochranu.

Příběh značky začíná v roce 1938, kdy se při výstupu na horu Piz Buin švýcarský student chemie a horolezec Franz Greiter ošklivě spálil od sluníčka. Svou špatnou zkušenost proměnil ve výzvu a vyvinul pokrokový produkt, který poskytoval efektivní ochranu proti slunci. V roce 1946 se svou ženou Margo založili značku Piz Buin, prvního výrobce účinných krémů chránících před slunečními paprsky.

FOTO: Opalovací produkty Piz Buin

Opalovací produkty Piz Buin - _PB HYDROINFUSION Sun Gel Cream SPF 15 150mlOpalovací produkty Piz Buin - PB ULTRA LIGHT HYDR.Spray SPF30 200mlOpalovací produkty Piz Buin - _PB HYDROINFUSION Sun Gel Cream SPF 15 150ml (kopie)

Ať už jsou vaše nároky na opalovací produkty jakékoliv, Piz Buin je beze zbytku splní. V případně, že hledáte produkt s vysokým SPF, trpíte kožními alergiemi, vyžadujete produkt, který bude voděodolný s příjemnou vůni a především lehkou, nemastnou texturou, s Piz Buin nešlápnete vedle.

Všechny opalovací produkty Piz Buin obsahují revoluční technologii Helioplex a fotostabilní filtry, které chrání pokožku před UVA i UVB zářením. Produkty jsou k dostání ve FAnn parfumeriích a v drogériích DM.

Jiří Hofbauer

Komentáře