Tchán vždycky říká: “Jednou za čas tam natankuj tu dražší naftu, ať se to pročistí.” Nová prémiová paliva od MOL ukazují, že dobré rady se vyplatí poslouchat.

Nová prémiová řada je inovována o účinné složky pro kontrolu usazenin, zpomalení koroze či o patentovaný modifikátor tření. Prémiové pohonné hmoty EVO plus s trojitým efektem tak ještě lépe pečují o motory aut, poskytují lepší výkon i úsporu ve spotřebě. Nové složení však mají všechna paliva nabízená skupinou MOL. Díky additivům přinášejí vyšší výkon, delší životnost motoru a nižší emise (optimální spotřebu paliva). Stooktanové palivo EVO PLUS dokonce oproti původní receptuře i o 1 % vyšší výkon. 

Nezávislé testy ukázaly, že standardní i prémiová paliva vykazují výrazně méně usazenin, ale v případě prémiových také mnohem efektivnější čištění u motorů s přímým i nepřímým vstřikování. Týká se to benzínu i nafty, takže je úplně jedno na co váš plechový člen rodiny jezdí, protože ke znatelnému zlepšení dochází napříč spektrem.

U příležitosti uvedení nových paliv na trh si společnost MOL Česká republika nechala vypracovat průzkum (840 respondentů, věk 18-65), z něhož vyplývá, že téměř tři čtvrtiny českých motoristů mají povědomí o benefitech prémiových paliv. Přes 45 % respondentů uvedlo jako hlavní výhodu čištění motoru, zhruba 18 % si tato paliva spojuje s nižší spotřebou a 10 % s menšími dopady na životní prostředí. Celých 65 % se zároveň přiklání k tomu, že se vyplatí prémiové palivo tankovat alespoň občas, navzdory jeho vyšší ceně. 

Tuto radu ostatně potvrzuje i nezávislý expert kvality z české asociace petrolejářského průmyslu a obchodu ČAPPO, Václav Loula: „Prémiová paliva se vyplatí čerpat pravidelně alespoň občas, například před delší cestou na dovolenou či každé třetí tankování, dále na pročištění palivových soustav u starších vozů, nebo naopak jako jednu z důležitých součástí péče o auto zcela nové. Já osobně věřím v dlouhodobý pozitivní vliv prémiových paliv a čerpám je pokaždé.“

Třešničkou na dortu je samozřejmě závodní palivo MOL EVO Racing 102+  „Zkušenosti při vývoji čerpáme i z našeho působení v rally závodech. V rámci naší spolupráce s mistrem republiky Janem Kopeckým testujeme naše závodní paliva EVO racing, která využívá sedm z deseti špičkových týmu české rally. Poznatky z tohoto vysoce konkurenčního prostředí se snažíme aplikovat i při vývoji paliv pro naše maloobchodní zákazníky. S palivy EVO jsme uspěli i u společnosti Škoda, které naše prémiové EVO plus dodáváme k takzvanému prvoplnění do nově vyrobených vozů Škoda,“ dodal Jan Semotán, ředitel maloochodu MOL Česká republika.

Palivo EVO Racing 102+ nabízí vyšší výkon a konzistenci. Je doporučeno pro nepřeplňované motory i přeplňované motory s turbodmychadlem. K dostání je jak v sudovém balení, tak je nově možné jej natankovat z výdejního stojanu i na dvou servisních stanicích MOL. Jde o čerpací stanice MOL Praha – Evropská třída (výjezd z Prahy) a v MOL Brno – Bauerova ulice. 

Komentáře