Tento týden se na Instagramu objevila poměrně vzácná společná fotografie synů Johna Lennona a Paula McCartneyho. Sean Ono Lennon a James McCartney nazvali svoje selfíčko „Peekaboo“ a neuvěřitelně se tam podobají svým slavným otcům. A protože se oba úspěšně věnují hudbě, dala by se použít ona otřepaná fráze, že jablko nepadá daleko od stromu. Co mají synáčci společného a čemu se věnují?

Sean s Jamesem se zkrátka potatili, i když nejsou takoví fešáci a ani jeden z nich nedosáhl věhlasu svého veleúspěšného otce. To by snad po nich ale nikdo ani nechtěl. Pohledný, dvaačtyřicetiletý Sean je jediným dítětem Yoko Ono a Johna Lennona, který byl zavražděn v roce 1980 pouhých pět let po narození svého syna. O dva roky mladší James je čtvrtým dítětem Sira Paula McCartney a jeho první ženy, fotografky Lindy McCartney, která v roce 1998 zemřela na rakovinu prsu. I tady se bohužel osudy slavných polosirotků podobají. A oba se věnují hudbě. Zatímco Sean vedle vlastní sólové tvorby dělá producenta řadě hudebních skupin, James hraje na kytaru a bicí (i na nahrávkách svého otce) a také vydal dvě EP a album.

FOTO: Potomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu

Potomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - 4f17bd6a00000578-6060481-come_together_john_lennon_and_paul_mccartney_s_sons_took_to_inst-m-98_1534273077424Potomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - fPotomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - c-06_jlennon_sean_yoko1975_gruenPotomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - gggPotomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - primary-photo
Další fotky
Potomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - sean_yoko-569055dbb0f3c33e0fca51aba570d460563ebe51-s800-c85Potomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - sean-lennon-stella-mccartney-2017-billboard-1548Potomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - vystrizekPotomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - 387649_1Potomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - gallery_showbiz-james-paul-mccartneyPotomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - 4f17ccf000000578-6060481-tragic_it_was_an_understated_tribute_to_john_lennon_his_beatles_-a-3_1534293672446Potomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - sgt_ru_bPotomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - article-2124552-1274a74d000005dc-263_634x523Potomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - paul-linda-mccartney-billboard-bw-1548Potomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - sion-touhig-getty-images1Potomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - sirpaulmccartneysoonwifenancyshevellzhejpn38lk7lPotomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - 4f17cccd00000578-6060481-activism_paul_stood_in_solidarity_with_protesters_at_the_new_yor-a-2_1534293672372Potomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - strawberry-fieldsPotomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - pamatnik-strawberry-fields-foreverPotomci slavných Beatles: jablka nespadla daleko od (hudebního) stromu - markdavidchapman

Sean má „jen“ jednoho staršího nevlastního bratra Juliana z předchozího Lennonova vztahu se Cynthií. Více toho jeho otec John Lennon před svou tragickou smrtí nestihl.  Sympaťák Paul McCartney se může pochlubit vícero potomky. Kromě Jamese má se svou milovanou ženou Lindou ještě tři dcery,  Heather McCartney, Mary McCartney a slavnou módní návrhářku Stellu McCartney, která je podle všeho nejúspěšnějším potomkem všech Beatlesáků dohromady. Pátým dítkem Sira McCartneyho je nyní čtrnáctiletá dcera Beatrice, kterou má slavný brouk s Heather Mills, s níž byl ženatý v letech 2002 až 2008. Tohle manželství s bývalou modelkou zrovna nevyšlo. Veřejností nenáviděná Britka při rozvodu Paula pořádně oškubala a na veřejnosti prala špinavé prádlo. Ale vše je dávno zapomenuto.

Paul je od roku 2011 potřetí ženatý s úspěšnou americkou podnikatelkou Nancy Shevell, která je nejen velmi krásná, ale také velmi bohatá. A pravděpodobně má stejně jako Paul i srdce na správném místě. V březnu oba podpořili newyorský pochod hnutí March for Our Lives, které bojuje proti zbraním. Paul tak připomněl světu vlastní zkušenosti s násilím se zbraní v ruce. Reportérovi CNN řekl: „Jak víte, jeden z mých nejlepších přátel byl nedaleko od tohoto místa zastřelen. Pro mě to je důležité,“ prohlásil Paul McCartney poblíž slavné newyorské budovy Dakota a Strawberry Fields.

Jak víte, jednoho z mých nejlepších přátel nedaleko odtud zavraždili. Pro mě to je důležité, prohlásil Paul McCartney poblíž místa, kde byl John Lennon zastřelen.

Byla to nenápadná pocta Johnu Lennonovi, který byl v prosinci 1980 šílencem Markem Davidem Chapmanem zastřelen před budovou, kde Lennon žil. A tam se konal i tenhle poklidný protest. Na 72. ulici mezi Columbus Avenue a Central Park West, na dohled od budovy Dakota a Strawberry Fields, kde po smrti Johna Lennona vznikl památník na jeho počest.

Petra Vomelová

Jestli se vám nedostalo dostatek informací o nejlepší kapele všech dob, mrkněte na nejpodivnější fakta o The Beatles, o kterých jste ještě neslyšeli.

 

Komentáře