Hodnocení zákazníků společnosti Wolt slouží každoročně jako podklad pro vyhlášení nejlepších restaurací. Tyto podniky si odnesou ocenění Wolt Awards. Ceny jsou udělovány v sedmi různých kategoriích a v letošním roce stanuly ve většině z nich na stupních vítězů hned dva podniky.

Chuťové buňky zákazníků Woltu nejvíce oslovují pražské podniky, ale své zástupce mají mezi oceněnými i další města. Nutno říci, že narůstá nejen množství, ale především kvalita restaurací a bister, proto si cenu Wolt Awards 2024 odneslo tentokrát vícero z nich. Svá ocenění si převezmou z rukou velvyslance Finské republiky v Praze a zástupce společnosti Wolt. „Ocenění Wolt Awards symbolizuje vzájemnou spolupráci a vášeň pro kvalitní jídlo. Velmi mě těší, že můžeme ocenit nejlepší partnery Woltu v České republice nejen za kvalitu připravovaných pokrmů, ale také za jejich práci, oddanost a vztah k zákazníkům. Velmi si ceníme toho, že záštitu nad cenami převzal velvyslanec Finské republiky, která je mateřskou zemí Woltu a udává kulturu jeho práce v dalších 26 zemích světa,“ uvedl Tomáš Beniak, CEO společnosti Wolt pro Českou republiku.

Pojďme se tedy seznámit s největšími Wolt hvězdami v oblasti italské, asijské, mexické, indické, české či americké kuchyně, která je zastoupena kategorií nejlepších burgerů. Letošní novinkou je ocenění restaurace, která prodává nejvíc udržitelných obalů REkrabička.

Česká kuchyně

Tato kategorie je nám samozřejmě nejbližší. Všichni víme, jak má chutnat skvělá svíčková, guláš nebo vepřo knedlo zelo a rádi si tato jídla dopřejeme. Modří kurýři Woltu pro ně nejčastěji vyjíždějí do restaurace Jídlovice nacházející se v pražských Dejvicích a Karlíně. Dále pak mezi stálice s nabídkou výborných tradičních českých pokrmů patří restaurace Havelská koruna, kterou naleznete v centru Prahy.

Italská kuchyně

Letošní cenu Wolt Awards si v této kategorii vysloužila fenomenální pražská Lasagneria Holešovice. A když jednou ochutnáte, pochopíte proč. Dokonalou pizzu a pastu mají dle zákazníků Woltu v L´Osteria Národní.

Asijská kuchyně

Obliba asijské kuchyně je dlouhodobě vysoká, proto nesmí chybět mezi vyhlašovanými kategoriemi. Přední příčku obhájil loňský vítěz, WOKIN, tentokrát pobočka Jindřišská. Výtečné asijské pokrmy si ale vychutnáte také v Olomouci, kde si nejvíce hvězdiček zasloužila restaurace Cà Phê District.

Mexická kuchyně

Autentická atmosféra a výborná jídla přímo od mexických kuchařů vynesla na stupně vítězů v této kategorii pražskou restauraci Las Adelitas Americká. Pestré mexické speciality, které zákazníci velmi oceňují, nabízí také další letošní vítěz nacházející se v Ostravě, a to bistro Los Capolitos.

Indická kuchyně

Kouzla s kořením, které nejvíce dotváří specifickou chuť indických pokrmů, nejlépe ovládají dle zákazníků Woltu v plzeňském podniku Kathmandu. Druhý ocenění podnik se nachází v Brně a nese název Everest.

Nejlepší burger

Víte, jak chutná Amerika? Pokud ne, pak v restauraci FATFUCK smash burgers v Praze to zjistíte. Podnik obhájil loňské prvenství a srdce zákazníků si získal nejen perfektně připraveným masem, ale také domácími bulkami a speciálně fritovaným hranolky. Svůj americký gastronomický sen si žijí i v Brně, kde stojí za ochutnání originální burgery s dvakrát smaženými hranolky od Burger INN.

Nejvíce prodaných REkrabiček
Ekologie a udržitelnost se promítají stále více do nejrůznějších oblastí včetně doručování jídla. Na Woltu si tak můžete objednat své jídlo do REkrabičky, kterou po použití omyjete a vrátíte u některého z partnerů REkrabičky. Při vrácení obdržíte nazpět 80korunovou zálohu. Oceněným za nejvíc prodaných REkrabiček se stal řetězec Puzzle Salads.

Komentáře