Na 10 let do vězení s ostrahou odsoudil trestní senát Krajského soudu v Táboře Radka Smrta za pokus o vraždu. Smrt podřízl loni v březnu hrdlo svému obchodnímu partnerovi.

Rozsudek je nepravomocný a obžalovaný se na místě odvolal. Svou vinu odmítá a trvá na tom, že jednal v sebeobraně.

„Neshledali jsme důvod pro to, aby ten trest byl uložený pod sazbou. Myslíme si, ale že na té spodní hranici je ten trest odpovídající. Bylo to ve stádiu pokusu, zranění nebylo nikterak vážné, šlo o dosud bezúhonného člověka,“ okomentoval verdikt soudce.

Vraždě předcházely spory

Vše se stalo loni v březnu. Oba muži z Prahy se domluvili, že se setkají v centru Černovic na Pelhřimovsku. Smrt přijel z Prahy na terénní čtyřkolce a napadený autem. Chtěli jet řešit spory na chalupu, která patřila útočníkovi.

Po smrti může přijít zklamání. Krematoria odmítají žeh obézních nebožtíků

Smrt odstavil čtyřkolku u lesa, vzal si nůž a hadr, a nasedl do auta na zadní sedadlo za řidiče. U Vlkosovic řidič vozu zastavil před vraty jedné chalupy. Pak jej Smrt napadl. Hlavu mu silou přitiskl k opěrce sedadla a nožem mu skrz límec mikiny dvakrát prořízl krk.

Muž se ale bránil. Odvrátil útok, utekl z vozu a vyhledal pomoc. Pak ho ošetřili lékaři v nemocnici. Útočníka zadržela policie poblíž místa činu.

ČTK

Komentáře