Příběh přes dvě stě let starého mystéria zůstal v Zemi vycházejícího slunce dosud nezapomenut a neobjasněn. Kdo byla překrásná rudovlasá dívka v prapodivném plavidle?

Zvláštní objekt nazývaný ucuro-bune (dutá loď) se 22. února roku 1803 vyplavil na pobřeží japonské provincie Hitači před zraky místních rybářů, kteří neváhali plavidlo vytáhnout na břeh a pečlivě ho prozkoumat.

FOTO: Exotická kráska doplula roku 1803 v záhadné lodi k japonským břehům

Exotická kráska doplula roku 1803 v záhadné lodi k japonským břehům - EDO-period-UFOExotická kráska doplula roku 1803 v záhadné lodi k japonským břehům - Edo-period-UFO-2Exotická kráska doplula roku 1803 v záhadné lodi k japonským břehům - Edo-period-UFO-4Exotická kráska doplula roku 1803 v záhadné lodi k japonským břehům - EF-s2QxXkAQiDX4 (1)Exotická kráska doplula roku 1803 v záhadné lodi k japonským břehům - hqdefault
Další fotky
Exotická kráska doplula roku 1803 v záhadné lodi k japonským břehům - edo4__largeExotická kráska doplula roku 1803 v záhadné lodi k japonským břehům - oshuku-zakki-utsuro-bune

„Loď“ tvarem připomínala nádobu na pálení vonných látek – s konkávní horní polovinou a spodkem ve tvaru obráceného kužele. Plavidlo bylo dle popisu starých japonských kronik v horní části zhotoveno ze santalového dřeva, ve spodní z kovu a dovnitř se dalo nahlížet skleněnými okny. Vysoký přes tři metry, široký přes pět ukrýval záhadný objekt ještě prapodivnější „náklad“.

Vnějšek plavidla na zdech ozdobený nápisy v cizí řeči ukrýval pár užitkových věcí jako dvě pokrývky, lahev naplněnou 3,6 litry vody, koláč a maso. Krom toho uvnitř rybáři objevili mladou dívku nepopsatelné krásy pro tehdy izolované Japonce prazvláštního vzezření.

Podle popisů jí bylo mezi 18 až 20 lety, vysoká byla 150 centimetrů s bledou pletí lehce do růžova a rudou kšticí ještě prodlouženou bílými prameny umělých vlasů nejspíš vyrobenými z kožešiny nebo kusů látky. Oděna byla v bohatý, dlouhý a jemný šat z neznámé látky.

Nápis z vnitřku lodi neznámé ženy.

Dívka se neostýchala a okamžitě počala na rybáře mluvit neznámým jazykem. I když působila přátelsky s dobrým vychováním, rybáře zarazilo její zvláštní chování, jakmile se pokusili přiblížit blíž. V rukou svírala asi půlmetrovou krabici, které se nikdo nemohl dotknout, jakkoliv mile a naléhavě se dožadoval.

Další osud dívky se v zaznamenaných příbězích liší – buď její plavidlo odstrčili zpátky na moře, nebo zůstala žít mezi místními až do své smrti. Zda je příběh reálný, nebo pouhou legendou, se snažili vypátrat japonští badatelé již roku 1844. Ke kloudnému závěru sice nedošli, ale spekulovali velice poeticky – věřili, že se jednalo o ruskou, britskou nebo americkou princeznu vypovězenou ze země.

Stovky lodí plných mrtvých těl stále připlouvají k japonským břehům. Zřejmě pocházejí ze Severní Korey

Je velice pravděpodobné, že se jedná o „pouhou“ legendu – podobný příběh se v Japonsku objevuje už v sedmém století našeho letopočtu. Dodnes ale mnozí záhadologové věří, že se jednalo o návštěvnici z vesmíru v létajícím talíři.

Jan Králík

Komentáře