Let’s talk about sex. Co ukazují nejnovější průzkumy ohledně našich preferencí, zálibách a touhách v posteli? Jsme zodpovědnější, ale zároveň se nebojíme sexuálních dobrodružství a experimentů.

S/M je opět v módě

Uslyšíte to možná neradi, přijmete to s mírným opovržením, ale je to tak. Po premiéře třetího filmu ze série Padesáti odstínů se opět zvedl zájem o sado-maso. Ale ne pouta a bičíky, mnohem víc letí třeba latexové oblečky. Lidé jsou v sexu otevřenější, chtějí zažívat dobrodružství a s klidem se dokážou přiznat, že mají rádi, když je to v posteli i trochu bolí. Jak jste na tom vy?

Mluvte o tom

Partneři si mnohem více než dřív uvědomují, že jejich sexuální život není bez problému nebo tak uspokojivý, jak by si sami představovali. Proto mnohem častěji vyhledávají odbornou pomoc – kromě klasické terapie dostává stále větší prostor intimní koučování. Jestliže cítíte, že vám v posteli něco neklape a už nejste s to vyřešit to rozhovorem mezi čtyřma očima, nebojte se někam zajít – dokonce budete sexy & trendy… Jen si pečlivě prověřte, komu se budete svěřovat. Koučování se v dnešní době velké poptávky věnují i lecjaká individua, které mohou svou neodborností nadělat ve vašem sexuálním životě pěknou paseku.

Pečujte o své zdraví

Preventivní prohlídky již nějakou dobu nepatří pouze ženám a jejich gynekologům, intimního lékaře nyní hojně navštěvují i muži se svými potížemi. Nebo i jen tak, v rámci prevence. Najděte si proto svého urologa nebo/a sexuologa i vy, ať máte jistotu, že se v případě problémů máte na koho obrátit. Také rozhodně není pro vaši psychiku a sebevědomí dobré, když budete o intimních věcech mluvit pokaždé s někým jiným, nahodilým doktorem.

Swingers party

Lekli jste se, co to plácáme? Nemluvíme z cesty a nemáme na mysli dostaveníčka za účelem náhodného sexu se škraboškou na obličeji. Buďme pro jednou doslovní – „swing“ znamená také houpat se. Čím dál oblíbenější sexuální pomůckou je houpačka. Vítejte ve stavu přijatelné beztíže, která vaší rozkoš mnohonásobně umocní. Jen pozor, ať někdo nesletí, pro začátek buďte opatrní. Všechno chce trénink.

Buďte zodpovědný single

Ne, single život už opravdu není žádné stigma, žádný cejch. Pokud jste momentálně bez stálého partnera, snažte se ke svému sexuálnímu životu přistupovat zodpovědně. Prostě si buďte co nejvíc jistí, s kým nebo komu lezete do postele. Je dobré mít „někoho na telefonu“, komu můžete v případě chtíče zavolat. Nemusí být jen jedna nebo jeden, rozhodující je důvěra. Nahodilostí už bylo ve vašem životě dost. Věděli jste, že existují i hotely, kde se mohou singles seznámit a navázat (nejen) sexuální vztah? Co takhle třeba prodloužený víkend v Rakousku?

Martin Hradecký

A zde si můžete přečíst o tom, že oči prozradí vaši sexuální orientaci.

Komentáře