Nejslavnější reportáž TV Nova (a možná všech českých televizí vůbec) nám všem nezvratně vtiskla do paměti neohroženou paní Zdenu, která byla dlouhých 11 hodin uvězněna pod nelítostným kořenem. Lesní správa nyní po dlouhých letech potvrdila, že kořen byl z lesa konečně odstraněn. S informací přišel jako první server paralelnilisty.

Příběh, který ovlivnil život nejen paní Zdeně a jejím blízkým, ale i nám všem, má pokračování. Záludný kořen, pod kterým se důchodkyně musela v zájmu záchrany vlastního života pomočovat, byl po téměř deseti letech odstraněn tamní lesní správou. V rozhovoru pro paralelnilisty.cz to potvrdil lesník Jaroslav Hejkal. Podle Hejkala se kořen těšil tak veliké popularitě, že většinu turistů do lesa i jeho okolí lákala právě historka o paní Zdeně.

zdroj: Archiv TV Nova

Seriál Ulice končí. Jeho tvůrci zapomněli, u kterého dílu bylo natáčení přerušeno

Objevily se i nepotvrzené informace o tom, že při odstraňování kořenu byly nalezeny ostatky samotné paní Zdeny. Ta si při reportáži TV Nova měla pod kořen znovu lehnout a simulovat stresující situaci, ve které se ocitla. Štáb na ní pak podle zdroje, který si přál zůstat anonymní, zapomněl a nechal ji znovu uvězněnou pod kořenem. Celou legendární reportáž si nyní můžete připomenout.

Podle Hejkala se však nemusí jednat o Zdenu, nýbrž o jednoho z turistů, kteří kořen často navštěvovali. Naše redakce se s paní Zdenou pokusila telefonicky spojit, hovor však nepřijala ona, nýbrž jeden z jejích kamarádů, kteří se v reportáži také objevili. „Zdeno. Zdenooo! Máš tu hovor, Zdeno. Zdenooo,“ ozývalo se ze sluchátka, než se hovor sám od sebe přerušil. Když jsme se pokusili telefonát zopakovat, setkali jsem se pouze s tónem, který oznamuje, že volané číslo neexistuje. O dalším vývoji ohledně kořenu a paní Zdeny vás budeme inforovat v nejbližších dnech.

Michal Švehla

Pozn.: V rámci dobré novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Rodiče dceři k osmnáctinám omylem objednali sexuální orgie. Mysleli si, že bukkake je kosmetické ošetření

Komentáře