Přesně o rok později, než bylo původně v plánu, se v pondělí 18. října v divadelním sále klubu Rock Café v Praze uskuteční premiéra dokumentárního filmu cestovatelské dvojice Beer with Travel. Nová road movie vznikla ve spolupráci s týmem Kazmovy One Man Show a pojednává o charitativní cestě po východní Evropě s názvem „Expedice Lenka“. Nejen to, jak cesta probíhala a jaká další dobrodružství má dvojice pivních blogerů Beer with Travel za sebou, nám prozradil Honza Šamla.

Říkáte si Beer with Travel, což ve mně evokuje, že rádi cestujete a pijete u toho pivo. Má to ještě nějaké hlubší poselství?

Náš název naprosto přesně vystihuje to, co děláme – jsme dlouholetí kamarádi a jezdíme na pivo do světa. Je nám “v podstatě jedno” kam, hlavní je se podívat na nějaké místo, poflakovat se a nasávat místní atmosféru a nějaký to pivo. Naše cesty většinou dopředu neplánujeme a nic si nezjišťujeme, což přináší často dost zajímavé a zábavné situace.

Co pro vás bylo prvním impulsem k založení vlastního blogu?

Rádi dáváme našim aktivitám nějaký rámec a proto vzniklo právě BWT – je to takový deníček z našich cest…Ať můžeme vnoučatům za pár let ukazovat jaký jsme paka. Na jedné straně pivní zevláci a na druhé i nějaká ta práce, aby to celé nějak vypadalo.

Kolik druhů piva už jste ochutnali? Kde vám chutnalo nejvíce?

Piv jsme ochutnali stovky. Všude kde jsme, tak se snažíme pít lokální piva, která jsou povětšinou o dost méně chutná než ta naše. Pro nás je nejlepší parádně načepovaná Plzeň.

Kolik zemí jste již společně projeli a která z nich byla pro vás největší srdcovka?

Máme za sebou 52 států a snad na každé místo bychom se rádi vrátili. Nejvíc nás to táhne do zemí bývalého sovětského svazu. Pokud bych měl říct jednu srdcovku, tak možná Arménie.

Procestovali jste vlakem celou Transsibiřskou magistrálu, můžete nám tuhle expedici trošku přiblížit?

Oba milujeme vlaky a snažíme se co nejvíce našich cest absolvovat právě vlakem. No a Transsibiřská je nejdelší vlaková trať světa. Byl to náš sen. Z počátku nesplnitelnej, ale ono když si člověk za tím svým snem jde, tak se začne víc a víc přibližovat… A tak jsme jednoho dne nastoupili v Petrohradu do vlaku a jeli 10 000 km až do Vladivostoku. Po návratu jsme svoje zážitky sepsali a vydali o této cestě knihu.

Co bylo při téhle cestě pro vás to úplně největší dobrodružství?

Asi tempo večírků kombinované s náročným cestovním tempem 😀

Na začátku loňského roku jste vlak vyměnili za starou rezavou Felicii a vydali se na cestu po východní Evropě. Jak to probíhalo?

Rozhodli jsme se, že když si plníme tím, co děláme svoje sny, bylo by super kousek toho štěstí přinést i někomu, kdo ho v životě třeba neměl tolik. Hledali jsme někoho, kdo potřebuje pomoc a našli jsme Lenku – dceru našeho kamaráda. Lenka trpí těžkým autismem a tak jsme se rozhodli vyrazit na cestu na její podporu. Koupili jsme nejlevnější auto, které jsme na internetu našli a vyrazili vzhůru do východní Evropy.

Co bylo pro vás největším highlightem téhle cesty?

Hajlajtem byla cesta samotná – přeci jen v rezavé Feldě je to zážitek sám o sobě. A samozřejmě potkávání lidí, poznávání nových míst a nových piv :)))

Jak jste už zmiňovali, tohle dobrodružství mělo navíc také dobročinný přesah. Jak to probíhalo?

Rozhodli jsme se, že za každou značku piva, kterou cestou ochutnáme pošleme peníze na Lenčin transparentní účet. Nakonec se k tomu přidali i lidi, co nás sledují na sociálních sítích a vybrala se celkem slušná sumička, která Lence pokryje víc jak rok terapií.

Jak to na tomhle tripu vypadalo jste zaznamenali na video kamery a vznikla tak vaše první road movie s názvem Expedice LENKA, kdy a kde bude poprvé k vidění?

Premiéra našeho pivního road movie se uskuteční v Praze v pondělí 18. 10. od 19.00 hodin v divadelním sále našeho oblíbeného a domácího klubu Rock Café. Výtěžek ze vstupného půjde také na podporu desetileté Lenky. Lístky jsou k zakoupení na místě nebo na serveru FoxTicket.cz.

Mohou se návštěvníci těšit na nějaký další doprovodný program?

Krom samotné projekce vystoupíme i my dva s naším humorně trapným cestovatelským stand-upem a také chystáme hudební překvapení v podobě vystoupení Pokáče, který napsal titulní song k road movie a Thoma Artwaye.

Kde bude road movie po premiéře k vidění?

Chystáme sérii projekcí po celé ČR a pak bude Expedice Lenka k vidění i na některé z online platforem.

Plánujete v nejbližší době nějaký další cestovatelský výlet s pivem v ruce?

Chceme vyrazit do Turkmenistánu, Kyrgyzstánu a Tádžikistánu…Covid nám plány trošku zamíchal, ale snad to na jaře už klapne.

Foto: Beer with Travel

Komentáře