Myslíte si, že když přijdete o svou hřívu, tak jste vyřízení? Omyl! Kromě toho, že pro spoustu lidí jsou ti bez vlasů atraktivnější než ti s nimi, psychologické průzkumy z nedávné doby stále jasněji prokazují, že muži bez vlasů se často mají mnohem líp než ti s vlasy. V čem? A jak je to možné?

Nejvíce vlasů muži ztrácejí kolem 35. roku života. Kdo tuto etapu přežije bez výrazné vlasové úhony, může doufat, že vlasatý již zůstane do konce života. Ale co z toho? Nic moc.

Psychologické studie z poslední doby totiž jednoznačně ukazují, že i pleš s sebou přináší spoustu výhod. A určitě nejde jen o to, že muži bez vlasů v okolí vzbuzují větší důvěru, co se týká akční záchrany celého světa, jak to umějí „plešouni“ Bruce Willis, The Rock nebo Jason Statham.

FOTO: Nejslavnější plešouni Hollywoodu. A jeden navíc

Nejslavnější plešouni Hollywoodu. A jeden navíc - Ben KingsleyNejslavnější plešouni Hollywoodu. A jeden navíc - Bruce WillisNejslavnější plešouni Hollywoodu. A jeden navíc - Jason StathamNejslavnější plešouni Hollywoodu. A jeden navíc - John MalkovichNejslavnější plešouni Hollywoodu. A jeden navíc - Ralph Fiennes
Další fotky
Nejslavnější plešouni Hollywoodu. A jeden navíc - Samuel L. JacksonNejslavnější plešouni Hollywoodu. A jeden navíc - The RockNejslavnější plešouni Hollywoodu. A jeden navíc - Vin DieselNejslavnější plešouni Hollywoodu. A jeden navíc - Stanley TucciNejslavnější plešouni Hollywoodu. A jeden navíc - Hynek Čermák

Byly měřeny následující faktory: fyzická přitažlivost, agresivita, mírumilovnost, sociální vyspělost, čestnost, inteligence a sociální status. A výsledky jsou víc než překvapivé. Ve všech oblastech na tom jsou muži bez vlasů lépe než ti, kterým vlasy na hlavě zůstaly. Čím to?

„Protože muži bez vlasů na nás sice působí dominantně, ale nikoli agresivně dominantně jako typičtí alfa samci s vlasy,“ říká psycholožka Dr. Muscarella. „Navíc holohlaví muži působí na okolí hodnověrněji.“ A zároveň v nás budí dojem, že potřebují chránit, neboť nám muži vlasů připomínají batolata bez vlasů.

Co z toho vyplývá? Jednoznačně to, že bude nejlepší se s vlastní plešatostí smířit a vždy si vzpomenout na všechna výše uvedená pozitiva. Ano, spoustě žen opravdu víc sexy připadají muži holohlaví než s vlasy. A ještě tu je jedno obrovské pozitivum. Lékařské výzkumy daly jednoznačně za pravdu skutečnosti, že u mužů, kterým přirozeně vypadaly vlasy, se mnohem méně vyskytuje rakovina, zejména rakovina prostaty. A tady už pece jde o mnohem víc než o vlasy…

Martin Hradecký

Byl plešatý i Paul Newman? Dozvíte se zde.

Komentáře