Malá velká sexbomba 40. let minulého století, herečka Veronica Lake, s ikonickým stylem, který by v klidu obstál i dnes po dlouhých 80 letech, nakonec zemřela chudá, opuštěná a v totálním zapomnění. Její zpopelněné ostatky ležely nevyzvednuté po celé tři roky.

Brooklynská rodačka Constance Frances Marie Ockelmananová, později známá pod pseudonymem Veronica Lake, přišla na svět roku 1922. Ambiciózní rodiče krásné dítě vedli už odmalička k herecké kariéře.

Kromě úchvatného vzhledu malá Constance projevila i skutečný talent a roku 1939 se ve svých 17 letech mihla v prvním filmu. O rok později si v jednom ze snímků před kamerou rozpustila vlasy – zrodila se tak drobná sexbomba měřící pouhých 150 centimetrů – Veronica Lake.

FOTO: Veronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo

Veronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - veronica-lake-hairVeronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - veronica-kEfG-U701151866900PeE-624×385@RCVeronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - veronica-lake-lingerieVeronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - veronica-lake-jumpsuitVeronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - veronica-lake-reclined
Další fotky
Veronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - ladd1Veronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - veronica-lake-4Veronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - HTB1CqV9KeuSBuNjSsplxh6e8pXaSVeronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - ccf9582f632c47e597dafa76b5ec4806Veronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - veonica-lake-witchVeronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - veronica-lake-gun-for-hireVeronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - veronica-lake-gingham-outfitVeronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - veronica-lake-headshotVeronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - veronica-lake-peek-a-boo-dressVeronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - veronica-lake-pinupVeronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - veronica-lake-sparkle-dressVeronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - veronica-lake-wwii-effortVeronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - veronica-lake-wwii-hairVeronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - tumblr_mc7uzsjvpt1qkuou9o1_500Veronica Lake – ikona s nadčasovým lookem, na kterou se však rychle zapomnělo - veronica-lake_u-l-pqdkxx0

Právě její ikonický účes, v angličtině známý jako „peek-a-boo“ (v překladu cosi jako „kuk“), odlišoval Veronicu od ostatních hvězd – rozpuštěné, lehce vlnité blond vlasy ji koketně spadaly přes pravé oko.

Veronica Lake se stala hvězdou filmového studia Paramount Studios, které mělo pro její obsazení pragmatický důvod. Veronica zazářila jako femme fatale po boku herce Alana Ladda, kterého „neohrožovala“, na rozdíl od ostatních dobových hereček, svou výškou – Ladd totiž měřil 165 centimetrů.

Hollywoodská sláva Veronicy Lake však netrvala dlouho. Ke konci 40. let minulého století po ní již téměř nebylo vidu ani slechu. K úpadku popularity nejvíc přispěla její komplikovaná povaha, některé zdroje (včetně Veroničiny matky) dokonce uvádí, že trpěla schizofrenií.

Veronica, jež se těžko vyrovnávala s úpadkem slávy, se jako mnohé zhasínající hvězdy uchýlila k drogám a alkoholu. V 50. a 60. letech se občas mihla v nějaké z nepodstatných filmových rolí, obživu však musela hledat jinde – pracovala třeba jako hotelová uklízečka.

Vyrůstal v Praze, nakonec dobyl Hollywood. V Čechách zapomenutý František Lederer se už do vlasti nevrátil

Definitivní konec nastal roku 1973. Bolesti břicha ji dovedly k lékaři. Veronice Lake byla diagnostikována cirhóza jater, způsobená alkoholismem. Ještě téhož roku zemřela ve věku 50 let v nemocnici, kde její nikým nevyzvednuté zpopelněné ostatky ležely po celé tři roky.

Jan Králík

Komentáře