Možná byste, stejně jako většina z nás, rádi rozjeli nějaký báječný, strašně výdělečný byznys nebo neuvěřitelně zajímavý projekt, za který by vás všichni obdivně plácali po zádech. Patent na rozum máme všichni, ale přijít s něčím novým, co tu ještě nebylo, to už je horší, že. Ale teď přišel originální Insta Repeat, který si z neoriginality dělá legraci.

Dneska se fotí kdekdo. A fotí kdeco. A co taky pořád fotit, že? Všichni chceme jet na ta samá místa, o nichž nám povídali kamarádi, kteří si fotky postli na instáč. A jeli tam proto, že fotky z těchto míst viděli… na instáči. Na účtech, které sledují tisíce i miliony lidí. A vy na ta místa také chcete proto, abyste se tam mohli vyfotit a dali si to…. no, na instáč.

A někdo měl nápad, který ještě nikoho nenapad´, a tak vznikl satiricky laděný účet „Insta Repeat“, který za dva měsíce od svého založení nasbíral přes sto tisíc odběratelů. Insta Repeat poukazuje na hobby naší doby, fotit všude a pořád a pořád to někomu cpát pod nos. A kopírovat. Snímky, které se zdají na první pohled jako promyšlené a originální, jsou ve skutečnosti jen pouhé kopie jiných podobných fotografií. Autor tohoto profilu v kolážích o 4 x 3 snímcích ukazuje, jak se opakujeme. Jezdíme na podobná místa, děláme podobné cool věci a napodobujeme styl, který funguje, abychom dostali co nejvíc lajků a zaujali co nejvíc followers.

FOTO: Insta Repeat si dělá legraci z focení stále stejných situací

Insta Repeat si dělá legraci z focení stále stejných situací - 06Insta Repeat si dělá legraci z focení stále stejných situací - 05Insta Repeat si dělá legraci z focení stále stejných situací - 04Insta Repeat si dělá legraci z focení stále stejných situací - 03Insta Repeat si dělá legraci z focení stále stejných situací - 02
Další fotky
Insta Repeat si dělá legraci z focení stále stejných situací - 01Insta Repeat si dělá legraci z focení stále stejných situací - insta-repeatInsta Repeat si dělá legraci z focení stále stejných situací - kkkInsta Repeat si dělá legraci z focení stále stejných situací - ll

Když na Insta Repeat kliknete, uvidíte, jak lidé často pořizují fotky skrz vchod do stanu s průhledem na okolní krajinu, motiv člověka v dálce před vodopádem, siluety lidí stojících ve vchodu jeskyně nebo lidi pózující uprostřed prázdné silnice… Možná se stejně jako my smějete.

Jasně, autor Insta Repeat by mohl vyfotit ten samý vodopád, ale díru do světa by pravděpodobně neudělal. Tak přišel s kolážemi, které poukazují na docela zajímavý fenomén. Často fotíme jen proto, abychom sdíleli. Ne abychom si udělali fotku na památku a uchovali si moment, kdy nám bylo fajn. Jo a už jste letos byli ve Vietnamu nebo na Bali?

Petra Vomelová

Povídejte se, jak mladá bloggerka vtipně ukazuje, jak se liší realita od fotografií na Instagramu.

Komentáře