Zlatý český hlavičky dokážou vydělat na všem, dokonce i na šířícím se koronaviru. Nově, když v práci sdělíte, že jste se setkali s někým, kdo je podezřelý z šíření koronaviru, máte možnost zůstat dva týdny doma, abyste dál nešířili tento vir. A když to budete říkat každé dva týdny, můžete být doma nonstop a nikdo vás nevyhodí.

Lepší být doma než v práci

Každý v této zemi ví, že se tu nikomu pracovat nechce. V pozici zaměstnance se tak můžete vymlouvat na bolavá záda nebo hlavu a nikdo vám nic neřekne. Doktor ani zaměstnavatel vám nic nedokáže, takže se můžete flákat doma, jak dlouho chcete. Nyní se situace změnila a existuje i další způsob, jak se vyhnout práci. V této době všem flákačům stačí říct jedno slovo, a tím je KORONAVIRUS.

FOTO: 7 věcí, které vás před koronavirem neochrání

7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - 5291229689_88cc09412f_b7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - snimek_obrazovky_2020-03-03_v_12.45.147 věcí, které vás před koronavirem neochrání - bůh wiki7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - hornbach.cz7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - pixabay
Další fotky
7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - 5e302a5914398-43287 věcí, které vás před koronavirem neochrání - antibiotika pixabay

Kdo by tomu věřil, že koronavirus je krycí název pro to, abyste se mohl flákat dva týdny doma. Stačí vám k tomu pouze setkání s nějakým pochybným Italem nebo návštěva země, jako je Čína, Itálie, Jižní Korea nebo Írán. Pak už máte vyhráno a nikdo nemá šanci. Dokonce ani nemusíte chodit k doktorovi a předstírat nějakou nemoc. Prostě mu jen zavoláte a on vám řekne, ať jste dva týdny doma. Šéf vám v tomto postupu ještě požehná.

Největší problém je však u lidí, kteří mají možnost pracovat z domova. Ti však do světa neúspěšných nepatří, teda pokud se náhodou nejedná o zaměstnance teleshoppingu, kteří nabízejí parfémy skrz telefon. I ti se však mohou vymluvit na problémy s dýcháním a na častý kašel. To jsou totiž příznaky koronaviru a je-li vašemu zaměstnavateli nad 50 let, bude se vašeho kašle bát a pracovní úkoly vám raději dávat nebude.

Dva týdny nejsou sice nic moc, ale lepší než hnít v práci. Samozřejmě, že existují i lepší výmluvy, jenže tato je aktuální a nikdo se po ní nebude pátrat, protože z ní momentálně mají lidi strach. I to jsou ty důvody, proč lidé vykupují rýži a těstoviny z regálů. Volnu zdar!

Ferari Lakatoš

Komentáře