Muž ze Saúdské Arábie a dvě z jeho čtyř manželek zázračně přežili poté, co je tragická autonehoda zanechala bez zásob uprostřed rozlehlé pouště, přes kterou cestovali. Podle informací zveřejněných saúdským deníkem Riyadh Herald čekali na pomoc dva týdny.

Mustafa Ali Hamad a jeho čtyři manželky byli na cestě na rodinnou slavnost, když během silné písečné bouře omylem špatně odbočili a následně se vybourali. Jedna z žen při nehodě zahynula, muž utrpěl vážná poranění. Zbylé tři ženy vyvázly pouze s pár škrábanci. Po třech dnech bez jakéhokoliv jídla a vody se Mustafa rozhodl, že dvě z jeho manželek musí jít pro pomoc, jelikož jemu to zdravotní stav neumožňoval.

FOTO: Dechberoucí místa a stavby v Saúdské Arábii

Dechberoucí místa a stavby v Saúdské Arábii - 17Dechberoucí místa a stavby v Saúdské Arábii - rock-carvings-siteDechberoucí místa a stavby v Saúdské Arábii - dumat-al-jundalDechberoucí místa a stavby v Saúdské Arábii - masjid-al-nabwiDechberoucí místa a stavby v Saúdské Arábii - kings-fountain
Další fotky
Dechberoucí místa a stavby v Saúdské Arábii - medain-salehDechberoucí místa a stavby v Saúdské Arábii - Kingdom-Tower-Jeddah

Ženy se tedy vydaly na cestu zdánlivě nekonečnou pouští, než po 10 dnech nepředstavitelného utrpení dorazily do malé vesničky. Když se pak i s pomocí vrátily pro manžela a zbylou ženu, čekal je pořádný šok. Ačkoliv byl Mustafa stále naživu, po jeho družkách nezbylo nic víc než okousané kosti.

„Doufám, že mi Alláh může tento okamžik slabosti odpustit. Když jsem jedl těla obou mých zemřelých žen, nemohl jsem se vůbec ovládat, byl jsem tak hladový,“ řekl v slzách šokovaným novinářům. Dále prozradil, že nejdříve začal konzumovat tělo manželky, která zemřela při autonehodě. Druhá žena kanibalismus odmítla, o tři dny později sama zemřela. V tu chvíli se Mustafovi výrazně navýšily zásoby jídla a tím i šance na přežití. „Obávám se božího soudu za to, co jsem udělal, ale všechny moje manželky jsou oddané muslimky a tak jsem věřil, že jejich maso je halal,“ lituje Mustafa svých činů. Lékaři po jeho hospitalizaci s velkým překvapením zjistili, že muž po svém dvoutýdenním utrpění v poušti přibral necelých 8 kilogramů.

Michal Švehla

Pozn.: Článek je vyfabulovaný, může být poplašného nebo jinak závažného charakteru. Pokud jste to nepoznali, doporučujeme navštívit lékaře.

Co se stalo s domácími mazlíčky v Londýně za druhé světové války? Zmasakrovali je dobrovolně sami Britové

Komentáře