Japonský uživatel na Twitteru „@ni28_xp“ oznámil prodej USB flash disku, jehož součástí je mrtvá ryba. Ačkoliv se ukázalo, že sleď v zařízení neplní žádnou významnou funkci, zajisté se jedná o originální a bizarní doplněk, jehož koupi si nemůže žádný opravdový rybí fajnšmekr odepřít.

Japonský mladík, který se k neobvyklému obchodnímu kroku rozhodl, je studentem chemie se zaměřením na pryskyřici. Málokdo by si nejspíš dovolil nesouhlasit s tím, že se jedná o velice zajímavý obor. Ale všechna sranda stranou, právě pryskyřicí je naplněna část flash disku, ve kterém je ryba uchována. Rybí „úesbéčko“ si prohlédněte v naší galerii.

FOTO: USB flash disk s rybím mozkem

USB flash disk s rybím mozkem - Fish-Brain-32GB-USB-4USB flash disk s rybím mozkem - fish-brain-2USB flash disk s rybím mozkem - fish-brain-3USB flash disk s rybím mozkem - Fish-Brain-32GB-USB-5USB flash disk s rybím mozkem - fish-brain

Prezentace produktu proběhla 12. ledna 2019 na Japan Festu v Tokiu. Prodávat by se měl za 7 800 jenů, což je v přepočtu necelých 1 600 českých korun. To je docela vysoký obnos za úložiště o velikosti 32 GB, a to i vzhledem k tomu, že se jedná o designový kousek. Pokud i tak o produkt stojíte, můžete si lehce zajistit 20% slevu. Stačí vynalézavého Japonce sledovat na Twitteru. Ochránci zvířat však nemusí žhavit klávesnice a dávat průchod svým emocím v sekci komentářů, jelikož sledi použití k tomuto účelu pocházejí ze supermarketu a jejich osud tak byl již dávno zpečetěn.

Michal Švehla

V Sydney vyroste další ikonická stavba. Největší rybí trh na světě s futuristickým designem

Komentáře