Rozmohl se nám tu mezi rappery, tedy těmi americkými, takový nešvar. Jsou – jak rapperské zákony káží – drsní, potetovaní, řetězy ověšení, motají se kolem nich buchty, projíždějí drahá auta a klejí tak, až se jim od jejich pus plných grillz (ano, zlatým umělým zubům se říká grillz) pořádně práší, ale hlavně: říkají si Lil nebo Lil‘, a za to si pak dosaďte téměř cokoliv. Teď právě nejvíc frčí Lil Pump!

Éru malých vzteklých rapperů odstartoval Lil Wayne. Tenhle dnes pětatřicetiletý čokoládový hudebník, vlastním jménem Dwayne Michael Carter Jr. s hudební kariérou začínal – ostatně jako většina rapperů – jako malý (tedy anglicky „little“, zkráceně „lil“). Už v devíti letech, kdy se některé děti stále bojí samy přejít ulici, se upsal labelu Cash Money Records. Ve třinácti to rozjel ještě víc. Postřelil se zbraní ráže 9 mm a byl by s ním možná definitivně amen, kdyby ho nezachránil náhodou kolem jedoucí policista, který ho odvezl do nemocnice.

Když dostal občanku, založil tento dnes pětinásobný držitel prestižní ceny Grammy kapelu Hot Boys. Jeho nejúspěšnější, v pořadí šesté album, Tha Carter III (2008), trhalo s 3,8 milionu v USA prodaných kusů rekordy. O dva roky později si tenhle divočák odseděl osmiměsíční trest ve věznici. Ani tam si ale nedal pokoj a během výkonu trestu vydal album I Am Not a Human Being, které dosáhlo na první místo v žebříčku Billboard 200, což se naposledy povedlo uvězněnému umělci v roce 1995, a tím byl 2Pac.

Lil Wayne, vzrůstem malý (165 cm), ale produkcí plodný rapper, má k dnešnímu dni na kontě 13 alb a 4 děti s různými ženami. Jeho první, dcera Reginae, se narodila, když mu bylo patnáct let. Teď o něm sice není moc slyšet, asi seká latinu – Ale to vůbec nevadí. Malých velkých rapperů i rapperek existuje celá řada. Co třeba Lil‘ Kim, Lil‘ Bow Wow, Lil Uzi Vert, Lil‘ Romeo, Lil‘ Fizz, Lil Peep nebo Lil Pump? Kdo je pozorně nesleduje, asi se v jejich výčtu ztratí. Jeden z nich ale přeci vyčnívá trochu víc a je docela zajímavé něco si o něm přečíst.

FOTO: Zjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“

Zjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - lilwayneZjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - lilwayne-vZjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - lilwayne-iiiZjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - lilwayne-iiZjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - screen-shot-2018-03-03-at-9-17-20-am
Další fotky
Zjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - lil-pump-blueZjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - lil-pump-827×620Zjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - lilpumpwirelessfestival2018mcdxs_bhqytlZjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - lil-pump-miranda-cosgrove-cake-instagram-1512393036-view-0Zjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - lil-pump-instagram-1519643306-view-0Zjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - drug-addictsZjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - lil-pump-child-1520596166-view-0Zjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - lil-pump-youngZjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - axnso1wju49nw9kZjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - lil-peepZjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - lil-peepZjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - lil-peep-iiiZjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - lil-kim-iiZjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - lil-kim-iiiZjevy, nebo zjevení? Rappeři Lil Pump, Lil Peep a další zástupy malých velkých „Lilů“ - grillz-5

Lil Pump je zjevením (zjevem?), které se objevilo na scéně vloni. Tehdy vydal megaúspěšný singl ze střední s názvem Gucci Gang, kde pobíhá po americké střední škole a místo svačiny rozdává pytle kvalitního matroše, s růžovými dreddy, živým tygrem u nohy, Gucci hadříky, kočičkami a nablýskanou károu. Čerstvě osmnáctiletý rapper z Miami rapuje výborně, potkat ho ale na Žižkově po setmění, raději odhodíte peněženku a modlíte se, ať se vám vyhne obloukem. Přidrzlý, nepřítomný nebo naopak více než přítomný, nafrčený pohled, růžové, fialové nebo blonďaté dreddy, kožešinka, tetování v obličeji i všude po těle a rapy o všem, co hýbe světem rappera. Drogy, sex a rock’n’roll.

Mít doma moji mámu, na zadek si Lil Pump tejden nesedne. A co jeho máma? Možná se ptáte, jestli třeba nesedí. Ze synka si určitě na zadek sedla. A mříže jí opravdu hrozí. V současnosti je vyšetřovaná kvůli ohrožování nezletilé osoby a držení nezabezpečené střelné zbraně v domácnosti. Povedená rodinka.

7 věcí, kterými Kurt Cobain inspiroval módní svět. Hudební legenda žije dál v ulicích

Gazzy Garcia, jméno, které má tenhle grázlík v občance, se narodil na Floridě kolumbijskému otci a mexické matce. Ti ho asi málo řezali, a tak byl Gazzy vyhozen z několika základních škol a později i ze střední, protože byl u těch největších bitek. Aby ne, když je většinou vyvolával. Ale na co vzdělání, hlavní je škola života a pořádné konexe. Ve 13 letech Gazzyho jeho bratranec představil rapperovi Smokepurppovi, se kterým později spolupracoval. A pak se rozjela kariéra, o níž nesní ani ty největší kolumbijské drogové kartely. V březnu 2018 podepsal smlouvu s Warner Bros. Records, která mu přinesla 8 milionů dolarů.

A věřte, že se Warnerům vic než vyplatí. Jeho Instagramový účet sleduje 15, 7 milionů fanoušků, jeho Gucci Gang na youtube zhlédlo víc než 774 milionu fanoušků a jeho úplně první příspěvek na Soundcloudu k dnešnímu dni zaznamenal 17, 7 milionu přehrání. Na co sáhne, to se promění ve zlato, ale to nemyslím jen jeho diamantový úsměv.

Zaujal i Charlieho Sheena, který si zahrál v jeho klipu k singlu Drug Addicts. A jestli ho ani jeho velmi netradiční vzhled, skvělá flow a tahle spolupráce nedostaly do povědomí mas, pak tak jistě učiní soundtrack k filmu Deadpool 2 a jeho uvítací párty. Singl Welcome to the Party s Diplem, French Montanou a Zhavií Ward má na kontě téměř 90 milionů zhlédnutí.

Sláva, prachy, káry, a co nějaké kočičky? Lil Pump byl viděn s rapperskou ‚Vendulkou utěšitelkou‘ Amber Rose, kterak mu připaluje cigaretu na koncertě. Lovestory ale ani jeden z aktérů nepotvrdil. Další šelmou v Pumpově harému je čtyřiadvacetiletá herečka Miranda Cosgrove (sitcom iCarly), kterou by Gazzy podle všeho rád uhnal, často ji totiž zmiňuje na svých sociálních sítích. Na svůj Instagram dokonce umístil fotku dortu, který ji upekl a na němž je její obrázek. A s moc pěkným vzkazem ICARLY IM TRYNNA F*CK so I made u a cake ESSKEETIT/ iCarly, chci tě ojet, tak jsem ti upekl dort ESSKEETIT.“  A že taky nevíte, co znamená Esskeetit? Podle Urban Dictionary je to retardovaný způsob Lil Pumpa, jak říct „Let’s get it!“. Šeptandu o jeho vztahu s iCarly navíc podpořil dalším příspěvkem, fotkou, kde drží v náručí malou holčičku a komentuje to slovy, že je to jeho roční dcera, kterou má s Carly.

Možná to ale taková idylka nebude. Na Svatého Valentýna ho asi někdo pěkně naštval, protože byl den poté zatčen za použití zbraně v obydlené oblasti. Podle Garciova manažera se tři muži snažili v odpoledních hodinách proniknout do jeho rezidence v San Fernando Valley, ale vyšetřování ukázalo, že si z těch chlapíků vystřelil spíš Pump. Byl tam sám. Napálil to do dveří. Zevnitř. A tak ho poslali před soud pro mladistvé a domů odešel s náramkem na noze, s nímž se hned pochlubil na Instagramu. Těžko říct, kolik tenhle post dostal lajků a kolik vydělal peněz.

11 adoptovaných chlapců, ze kterých vyrostli slavní muži

Lil Pump je zkrátka malej a šikovnej. A nedostudovanej. Na twitteru prohlásil, že opustil Harvard, aby se mohl věnovat rapu: „I really did drop out of Harvard to save the rap game/ Opustil jsem Harvard, abych zachránil rap“. Ale žádný index se zatím nenašel, tak těžko říct, jak to vlastně bylo.

Dalším slibným rapperem byl Pumpův kámoš Lil Peep. Byl. V listopadu 2017 byl nalezený mrtvý bez oficiálního prohlášení, co stálo za jeho předčasným odchodem. Jednadvacetiletý hudebník se podle všeho předávkoval. A pak že všichni dnes razí zdravý životní styl a rockeři už nejsou to, co bývali.

Hej, vole, jsem malej, jsem gay a chci znít cool. Jak bych si měl říkat? Lil!

Ale abychom nekončili tak pesimisticky. Víte, co také může znamenat to jejich „Lil“? Urban dictionary uvádí: Dude, I’m small and gay but I wanna sound cool… what should I call myself? Lil!/ Hej, vole, jsem malej, jsem gay a chci znít cool. Jak bych si měl říkat? Lil!

Petra Vomelová

 

Komentáře