Je tomu 24 let, co se v pouhých sedmadvaceti (ano, rovněž patří vedle například Amy Winehouse nebo Jimiho Hendrixe mezi „členy“ smutně legendárního Klubu 27) zastřelil Kurt Cobain, frontman Nirvany, jeden z nejoriginálnějších a nejnadanějších hudebníků své doby a rovněž nepřehlédnutelná módní ikona. A protože jsou v současné módě devadesátky stále v kurzu, zůstává i Kurtův styl neustálou inspirací jak stylu ulice, tak velkých značek. V čem konkrétně?

1. Oversized svetr

Grunge, hudební, módní i životní styl, který definoval hlavně právě Kurt Cobain, diktoval nespoutanost. Ve všem, tedy i v oblečení. Váš svetr či mikina proto v žádném případě neobepínají tělo, jsou volné (na někoho možná až příliš), plandají, sem tam díra rovněž nevadí. Kurt byl v tomto směru evidentně obrovskou inspirací pro aktuální kolekci Kanyeho Westa.

2. Brýle s výraznými obroučkami 

Nosila je již Jackie Kennedy, nosil je Kurt Cobain, noste je i vy. Seberte aspoň jednou pořádnou odvahu a vyražte do ulic s něčím, co na vás může vypadat jako nesmysl. Pouze na první pohled… Velký výběr velkých obrouček nabízí například trendy značka Zanzan.

3. Kostkovaná košile

Ta už nevyjde z módy snad nikdy. Noste klasickou flanelovou, na výběr vám jsou ale i lehčí, bavlněné. Například v H&M mají neustále dost variant.

4. Roztrhané džíny

Podobným módním evergreenem jako zmíněná košile jsou i džíny s dírami, které měl Kurt na sobě téměř neustále a které zatím neupadly v zapomnění. Naopak, v poslední době jsou čím dál větším módním hitem. Pokud se necítíte na díry, zkuste džíny bez nich, ale úzké. Chcete-li dostát Kurtově stylu, měly by určitě být seprané, třeba černé nebo ještě lépe šedé. Džíny s dírami lehce seženete v Zaře.

5. Triko s logem kapely

Kurt Cobain byl známý tím, že neměl problém propagovat jiné hudebníky, i když v podstatě byli konkurencí Nirvany. Tak mu to nyní oplaťte a pořiďte si triko s ním nebo s celou jeho kapelou. A klidně si ho vezměte na koncert někoho jiného, budete o to víc cool. Jejich slušný výběr mají v pražském Bontonlandu.

6. Cardigan

Přijde-li vám, že propínací svetr patří spíš do šatníku vašeho otce nebo dědečka, jste s dovolením na omylu. Snadno vás z něj vyvedou některé Cobainovy fotky, na nichž je oblečen právě do cardiganu. Jen pozor, svetr musí vypadat aspoň trochu vintage. Nás třeba baví nabídka na www.forever21.com.

7. Tenisky Converse 

Nosila a nosí je spousta hudebníků, tenisky Chuck Taylor All Star však ze všech nejvíc v hudbě proslavil právě Kurt Cobain. Až si budete pořizovat ty v jeho stylu, sáhněte určitě po černých, ať už v kotníčkové, nebo v nižší variantě.

Martin Hradecký

Komentáře