Věděli jste, že když se jdete v zimě otužovat, tak se nemusíte pokaždé vyfotit na Instagram? Podle průzkumu veřejného mínění se totiž ukázalo, že 99 % Čechů to neví. Ženu z jižních Čech, která si zapomněla doma mobil, to skoro stálo zaměstnání, přátele a skoro i manželství. Nikdo v jejím okolí totiž nevěděl, co dělala pro svoje zdraví v sobotu dopoledne.

Otužování a Instagram patří k sobě

I když jste si možná mysleli, že otužování je skvělý způsob, který vám dokáže posílit imunitní systém, tak zároveň podvědomě tak trochu víte, že se lidé chodí otužovat jen kvůli lajkům na Instagramu. Průzkum totiž ukázal, že kromě toho, že fotky z otužování přidávají u fotek zhruba 50 % lajků navíc, tak zvyšují i společenskou prestiž a sebevědomí jedince. Své by o tom mohla povídat i paní Jana z jižních Čech, které se podařilo jednou omylem zapomenout mobilní telefon doma, když se vyrazila otužovat do místního rybníka.

FOTO: 7 věcí, které vás před koronavirem neochrání

7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - 5291229689_88cc09412f_b7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - snimek_obrazovky_2020-03-03_v_12.45.147 věcí, které vás před koronavirem neochrání - bůh wiki7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - hornbach.cz7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - pixabay
Další fotky
7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - 5e302a5914398-43287 věcí, které vás před koronavirem neochrání - antibiotika pixabay

„Byl to pro mě naprostý šok, když jsem přišla k zamrzlému rybníků. Měla jsem s sebou kulicha, plavky, sekeru a dokonce i ručník, ale na můj smartphone jsem úplně zapomněla. Když jsem vysekávala díru do ledu, nemohla jsem si natočit ani jedno krátké Instastories. Připadala jsem si potupně a zneužitě. Jako kdyby život tak nějak ztratil smysl. Pak jsem se ponořila do vody, která byla hrozně studená. Bohužel mě lajky nehřály a já ztratila důvod k dalšímu otužování. I možná proto jsem ve vodě vydržela jen minutu. Pak jsem se rychle oblíkla a jela domů, kde jsem se těšila na svůj mobil. Když jsem se o tom nemohla podělit, tak jsem si alespoň napsala status na Facebooku, jenže ten už nikoho nezajímá. Lidi chtějí fotky na Instáči,“ sdělila nám svůj smutný sobotní příběh paní Jana, která v to dopoledne ztratila smysl žít.

Její nadšený obličej ze studené vody totiž neuviděli její kolegové z práce, kamarádi a dokonce ani manžel, který byl zrovna v práci. Doufejme, že se jí už nikdy nic podobného nestane. Nebuďte jako Jana a noste si svůj mobilní telefon vždy u sebe, jinak ochudíte své blízké o vaše zážitky.

Porsche Lakatoš

Komentáře