O 90. léta je stále velký zájem, a to nejen v módě, ale i v hudbě. Bavíme se samozřejmě jen o tom kvalitním z této dekády, diskotékové odrhovačky si laskavě nechte pro sebe. A proč o tom mluvíme právě dnes?

Protože už za 3 dny na pražském Výstavišti proběhne další ročník Metronome Festivalu, hudební přehlídky, která se pomalu, ale naprosto jistě stává festivalovou alternativou k zatím mnohem větším Colours of Ostrava. Navíc má pražská přehlídka letos mnohem lepší headlinery, to si řekněme narovinu.

Veškeré informace o Metronome Festivalu, který proběhne tento víkend – v pátek 22. a v sobotu 23. června 2016 najdete na www.metronomefestival.cz. My vám teď představíme hvězdy jeho programu.

Massive Attack

Devadesátkoví trip-hopoví bozi, kteří mají naštěstí hudebně co říct i dnes. Protože na to jdou chytře a ke spolupráci si zvou mnohem mladší hvězdy (Young Fathers nebo Azekel, Hope). Máme pocit, že jeden z koncertů 2018 je na spadnutí…

The Chemical Brothers

Pravda, to nejlepší má toto duo už s největší pravděpodobností za sebou, ale to neznamená, že velkolepou show a skvělý koncert nemohou udělat ze svých největších hitů, kterých mají spoustu (Hey Boy Hey Girl, Star Guitar, Block Rockin’ Beats, Galvanize a tak dále). Naživo jsme „chemiky“ viděli už několikrát a vždycky to bylo naprosto boží. Takže půjdeme určitě zas.

Sexy Dancers

Neuvěřitelné! Jedna z nejzábavnějších kapel českého popu v čele s Darou Rolins, Danem Bártou a Romanem Holým se po dvaceti letech vrací na koncertní pódia. Svou premiéru si odbudou právě na Metronomu. To bude funky jízda!

David Byrne & John Cale

Další obrovskou hvězdou pražské přehlídky je David Byrne, hudebník, který má na zvuk pop music silný vliv už dlouhé desítky let. Doma má za svou tvorbu Grammy, Zlatý glóbus i Oscara, takže je jasné, že svým vystoupením potěší i ty nejnáročnější posluchače. Kromě Byrnea na Metronome Festivalu vystoupí i jeho kamarád a spolupracovník John Cale. Těšte se.

Tata Bojs 30

Milovaná formace z Hanspaulky letos slaví. Je to neuvěřitelné, ale je jí už 30. A velkolepé několikaměsíční oslavy zahájí právě koncertem na Metronomu. Tak všechno nejlepší, budeme u toho s vámi.

Tom Odell

Hlavně dívky rozhodně potěší vystoupení Brita Toma Odella, který nám hodně zahrál na city megahitem Another Love. S pianem i emocemi publika to Tom vážně umí.

Superorganism

Černým koněm Metronome Festivalu je alternativní formace Superorganism, která letos v březnu zazářila eponymním debutem a o jejíchž koncertech se mluví v superlativech. Tak uvidíme… Ale určitě se uvidíme v pátek a v sobotu na Výstavišti.

Martin Hradecký

A zde se dozvíte, jak je možné, že stále žije Ozzy Osbourne.

Komentáře