Na světě pravděpodobně není droga, kterou by legendární bouřlivák a frontman Black Sabbath Ozzy Osbourne nezkusil a na většině z nich byl aspoň na nějaký čas závislý. Jeho spotřeba drog a alkoholu byla tak extrémní, že i sám Ozzy nechápe, jak to, že ještě žije. Nechal si proto udělat podrobný rozbor svého genomu. Výsledek pravděpodobně nikoho příliš nepřekvapil. Osbourne je prakticky nezničitelný.

O životním stylu Ozzyho bylo napsáno už několik knih a každý, kdo s ním strávil aspoň nějaký čas, má o něm tak šílenou historku, že jí jen těžko uvěříte. V dobách své největší slávy prý Ozzy dokázal vypít 4 lahve Hennessy denně, ty prokládal pravidelnými dávkami kokainu kvůli udržení pozornosti a dalšími drogami a prášky podle aktuální nálady nebo potřeb.

FOTO: Pozoruhodný životní styl Ozzyho Osbourna. Co všechno byl schopen zkonzumovat?

Pozoruhodný životní styl Ozzyho Osbourna. Co všechno byl schopen zkonzumovat? - ozzy1Pozoruhodný životní styl Ozzyho Osbourna. Co všechno byl schopen zkonzumovat? - hqdefaultPozoruhodný životní styl Ozzyho Osbourna. Co všechno byl schopen zkonzumovat? - alg-ozzy-osbourne-100810-jpgPozoruhodný životní styl Ozzyho Osbourna. Co všechno byl schopen zkonzumovat? - ozzy-osbournePozoruhodný životní styl Ozzyho Osbourna. Co všechno byl schopen zkonzumovat? - ozzy-625894
Další fotky
Pozoruhodný životní styl Ozzyho Osbourna. Co všechno byl schopen zkonzumovat? - 860142-ozzyosbourne66Pozoruhodný životní styl Ozzyho Osbourna. Co všechno byl schopen zkonzumovat? - article-2317661-19918b00000005dc-898_634x788Pozoruhodný životní styl Ozzyho Osbourna. Co všechno byl schopen zkonzumovat? - ozzy-osbourne-drinkingPozoruhodný životní styl Ozzyho Osbourna. Co všechno byl schopen zkonzumovat? - alg-ozzy-osbourne-100810-jpg-1

Když v šedesátých letech objevil LSD, rozhodl se vyzkoušet, co to udělá, když ho bude brát každý den po dobu jednoho měsíce. Podle jeho spoluhráčů z Black Sabbath byl často viděn, jak se na ulici baví se stromy a nechybělo mnoho k tomu, aby se úplně zbláznil. Nebýt své drsné manželky Sharon, která ho odjakživa tahala ze všech průšvihů, pravděpodobně by byl už dávno v base, nebo by se zabil sám. To by byla taky jediná možná cesta, jak by mohl umřít, protože jak zjistil podrobný rozbor jeho genetického kódu, návykové látky Ozzymu nemohou ublížit.

„Když vezmete bazény chlastu, které jsem za ty roky vypil, nemluvě o kokainu, morfiu, prášcích na spaní, sirupu proti kašli, LSD, rohypnolu a spoustě dalších drog, pak opravdu neexistuje přijatelné lékařské vysvětlení, proč bych měl být ještě živý. Snad mi na to odpoví moje DNA,“ napsal Ozzy Osbourne, přezdívaný the Prince of Darkness pro Sunday Times of London.

Analýza potvrdila, že pro závislosti byl Ozzy doslova narozen. Podle vědců má 6,13krát větší pravděpodobnost výskytu závislosti na alkoholu, než průměrný člověk a 1,31krát větší pravděpodobnost výskytu závislosti na kokainu, ale jeho tělo lépe absorbuje marihuanu, opiáty i amfetamin.

Zatímco běžný smrtelník by jeho šílenou jízdu vydržel maximálně týden, Ozzy má dle výzkumu několik genetických mutací, jako například mutace enzymu ADH4, které mu pomáhají odbourávat alkohol a všechny další látky mnohem rychleji a stává se tak skoro nesmrtelným. Má také zdvojený enzym COMT, takzvaný katechol-O-methyltransferázu, který zpomaluje rozklad dopaminu, adrenalinu a noradrenalinu, což u člověka posiluje uvědomování, plánování, organizování a sebeřízení.

Jak říká jeho manželka Sharon Osbourne: „Až přijde konec světa, přežijí jen Keith Richards, Ozzy Osbourne a švábi.”

Zajímá vás hudební historie? Přečtěte si o nejpodivnějších faktech o the Beatles.

Adrian Amiridis

Komentáře