Všechny zasnoubené páry musejí svoji pozornost dříve či později upřít i na snubní prsteny. Při plánování svatby se může zdát, že v porovnání s dalšími úkoly je koupě dvou šperků maličkost. Ale protože většina lidí je hodlá nosit po celý život, vyplatí se výběr nepodcenit.

Jako jedno z prvních kritérií často přichází na přetřes cena. Existují samozřejmě páry, které si mohou dovolit toto téma přeskočit a vybírat čistě pocitově. Ale máme dobrou zprávu i pro ty, kteří do tohoto romantického kroku chtě nechtě musejí vnést špetku racionálního uvažování. Krásné a kvalitní snubní prsteny nemusejí stát desetitisíce. Stačí vědět, co a jak hledat.

Jak získat úchvatné svatební snímky a ještě ušetřit? Tímhle geniálně jednoduchým způsobem!

Kolik snubní prsteny obvykle stojí

Zdroje uvádějí, že české páry průměrně investují do svatebních prstenů celkem okolo 20 tisíc. To ovšem neznamená, že byste nemohli najít ty pravé i mezi levnějšími modely. Cena vždy záleží především na materiálech (tedy kovu a drahokamech) a náročnosti zpracování. I zlatý snubní prsten můžete pořídit  již od zhruba 4 tisíc korun.

Tipy pro výběr cenově dostupných prstýnků

Jak tedy postupovat, abyste si našli své ideální prsteny a nemuseli utratit majlant? Nejprve se s partnerem dohodněte, jaký máte rozpočet. Díky tomu zůstanete v přijatelných mezích a zjistíte, jaké varianty jsou pro vás dostupné.

Při jejich procházení potom zkuste porovnávat ceny v různých obchodech a číst si jejich hodnocení. Můžete tak vyřadit podezřelé, příliš levné snubní prsteny od prodejců nechvalné pověsti, které by vám radost stejně moc dlouho nedělaly. Snaha ušetřit za každou cenu se nemusí vyplatit.

Minimalismus a jednoduchost jako řešení

Prvně tedy od prstýnku chtějte takové vlastnosti, díky kterým s vámi vydrží napořád. V příznivé kvalitě i cenové relaci najdete jednoduché, minimalistické snubní prsteny, které se vyznačují čistým designem, pečlivým zpracováním a střídmou jedinečností. Větší výběr bude nejspíš mezi prsteny bez kamene, některé dámské prstýnky ale bude zdobit i drobný diamant, který jim dodá dotek luxusu.

Výhodou jednoduchých snubních prstenů je bezesporu jejich praktičnost a pohodlí. Dají se také skvěle kombinovat s dalšími šperky – díky své univerzálnosti se hodí téměř ke všemu. Ocení je i ti, kteří nejsou na šperky příliš zvyklí, ale snubní prsten chtějí nosit denně, protože je pro ně důležitým symbolem. A navíc odolávají různým trendům a jsou nadčasové. Nikomu tak nebudou připadat staromódní ani na oslavě 50. výročí vaší svatby.

Minimalistické šperky působí velmi elegantně a slušivě. Nemusíte se tedy bát, že na vašich prstýncích bude na první pohled vidět, že jste se snažili ušetřit. Naopak, některé páry volí minimalismus zcela záměrně.

Pamatujte na poselství svatebních prstýnků

Výběr snubních prstenů může být výzva – potřebujete najít něco jedinečného, co vás jako pár spojí, a přitom to bude ve vašich možnostech. Zároveň jsou snubní prstýnky jedna z mála věcí, která vám zůstane ještě dlouho po svatbě. Proto je potřeba brát v úvahu i možnost, že by se vám daný kousek mohl okoukat nebo že se vám během let trošku změní vkus.

Když vyberete uvážlivě, budou vám po dlouho dobu tyto šperky připomínat, že jste tu jeden pro druhého. Ať už se nakonec rozhodnete jakkoli, důležité je, co pro vás svatební prsteny znamenají. A to z cenovky stejně nikdo nevyčte.

Jak se obléknout na svatbu, ať už jste ženich, nebo host

 

Komentáře