Tím, že pokleknete, skutečná práce teprve začíná. Na celé svatbě jsou důležité dvě pozitivní věci. Je tam dost alkoholu a hraje tam hudba, kterou si možná sami vyberete. My vám alespoň řekneme, jak se obléknout, ať už jste ženich, nebo ne.

Nemalé množství mužů si je nejistých, co se slavnostního outfitu týče. Zpravidla den před událostí končí se svými přítelkyněmi v půjčovnách obleků a vezmou první, který jakž takž padne.

Ve jménu tradice se poté celou událost trápí v propocené nekvalitní košili, zmačkaném saku a s bolavými chodidly. Držte se těchto pravidel a připravte se na svatbu tak, abyste si ji užili i vy a navíc skvěle vypadali.

1. Ctěte tradici

Experimentujte na party, ale nikdy ne na svatbě. Jako vždy i zde se držte ultimátní formule „padnoucí oblek a čisté boty“. V žádném případě nekoketujte s alternativou košile a „vtipné kravaty“.

Dobře padnoucí košile, vkusné manžetové knoflíčky, perfektně padnoucí oblek, to je základní pravidlo každé svatby.

resource

Na ruské svatbě

 

2. VŽDY mějte oblek

Pokud počítáte s tím, že celou svatbu zvládnete v košili a povolené kravatě, rychle na to zapomeňte.

Na svatbě se opravdu držte tradice a to bez ohledu na to, zda jste ženich, nebo pouze jedním z hostů. Oblek musí být dle etikety tmavý, večerní. Zvolte černý či tmavě modrý, popřípadě tmavě šedý.

The-Funny-and-terrible-Russian-wedding-4

Na ruské svatbě 2

 

3. Svlékejte se až doma!

Základním pravidlem je nesundávat ze sebe jednotlivé svršky během dne. Oblek i kravata na vás musí zůstat po celou dobu konání akce. Strhávat ze sebe sako je nevkusné a obecně je ulevení vašemu krku od kravaty společenským faux paus.

Funny-Wedding-Photos-Naked-Wedding

Na ruské svatbě 3

4. Vždy mějte čisté, naleštěné boty

Není nic horšího, než mít špinavé boty. Pokud máte právě koupené speciálně na svatbu, pořiďte si je minimálně pár dnů předem, abyste v nich následný hektický den přežili. Boty mějte vždy perfektně sladěné s outfitem a v žádném případě je v rámci bujarých oslav neodhazujte po družičkách. Výslovně zakázané jsou tenisky, sandály či mokasíny. Sázkou na jistotu jsou elegantní černé oxfordky.

5. V žádném případě si neberte džíny

Není nic horšího než společenská akce, na které se objeví muž v košili, kravatě a džínových kalhotách. Doby Beverly Hills 90210 pominuly a vy, raději než abyste zvolil polodžínový outfit, na onu svatbu ani nechoďte, i kdyby to měla být vaše vlastní.

7504875e-71cb-11e4-843f-22000aa61a3e


6. Veselé kravaty nechte ve skříni

Kravata musí být sladěna s celým outfitem. Na narozeninovou oslavu vaší pětileté dcery si vezměte třeba kravatu s kytičkami tisíce a jedné barev, v případě svatby ale své touhy po barevných orgiích raději zkroťte a vyberte si takovou, která se bude hodit k obleku, botám i nevěstě. Vybírat je rozhodně z čeho.
Po návštěvě průměrného českého svatebního veletrhu by se mohlo zdát, že hodně slávy vyžaduje hodně lesku. Není tomu tak. Zní to možná troufale, ale i tak slavnostní událost, jakou je svatba, se může odehrát v mezích dobrého vkusu.
07c0b377cd57ece67e995150ff787d29

Takto ne, prosím.


7. Slaďte se s nevěstou

Nebudeme si nalhávat, že to není JEJÍ den. Nevěsta vybírá šaty, navrhuje barvy, ve kterých celá svatba bude, a vy se tomu chtě nechtě musíte přizpůsobit. Raďte se s vaší nastávající ohledně výběru bot, obleku i doplňků. A zvykejte si. Bude hůř.
10415677_1356038931078649_1275610062969592264_n


8. Vynechejte půjčovny, vlastnit oblek je základ

V žádném případě nesmíte sázet na to, že den před obřadem oběhnete půjčovny obleků a pronajmete si nějakou příšernost, abyste ušetřili. Na tomhle se zkrátka šetřit nesmí a ani se to nevyplatí. Každý muž na úrovni vlastní alespoň jeden černý oblek, který se hodí na všechny příležitosti. Pokud jej budete mít, okamžitě si zvednete životní úroveň.
preview-full-IMG_0296

Oblek z této látky si lze nechat ušít na míru za 13 990,-

Komentáře