Mohli bychom je nazvat dědečkem téměř všech minimalistických hodinek, které v dnešní době existují. Jestli máte na zápěstí kousek bez číslic nebo několika ciferníků, vděčíte za ně prvním hodinkám Braun.

V roce 1989 německá firma Braun představila své první analogové hodinky AW10. Jejich tvůrci, Dietrich Lubs a Dieter Rams, přišli s ideou toho, že hodinky by měly být především funkční a ukazování času by mělo být tak jednoduché, jak je to jen možné. Vznikl ikonický model v nenápadném designu a nikdo tehdy netušil, o jak nadčasovou záležitost jde

Následně v roce 1991 spatřily světlo světa hodinky Braun AW50. Nápad, který vedl k jejich stvoření, byl ještě „obyčejnější“, jako to bývá u všech inovativních věcí. Méně, ale lépe. Designéři odstranili z ciferníku čísla a zůstala jen dokonalá, sofistikovaná a čistá krása. Až po tomto kroku se začalo masově s odstraňováním číslic a mnoho značek si vytvořilo svůj vlastní, navýsost funkční kousek.

Na ciferníku zůstaly jen dvě ručičky a funkce data s červenou šipkou, která se stala nedílnou součástí hodinek Braun.

AW 50 Classic, Braun.

Nyní, po více než dvaceti letech, značka pozvala zpět tvůrce původních hodinek, aby vytvořili dílo s nezbytnou evolucí materiálů, avšak v původním designu a s původními funkcemi. Hodinky to sice nejsou Švýcarské, ale co do přesnosti, Německo má reputaci taky bezchybnou. Což je možná důvod, proč v Itálii dělá hodinky jen pár lidí.

AW10 Classic s koženým pásek, Braun.

Tělo hodinek je vytvořené z matné oceli a minerální sklo je odolné vůči poškrábání. Mají ručně šitý kožený pásek a jsou voděodolné do 3 ATM. Pořídit je můžete na stránkách značky Braun.

Komentáře