Na světě je bezpochyby spousta dobrého pití. Nicméně ne každé má stejné účinky. Některý alkohol vám dodá pouze bolest hlavy, jiný vás zase bude léčit. Whisky patří k těm druhým.

Stejně jako u sexu je dobré nejprve něco vědět, než se do něj pustíme, i na whisky musíte být připraveni. Tento nápoj je totiž natolik specifický, že i detail, jako vaše nálada, může zkušenost ovlivnit. Pokud jste nikdy nepil whisky, protože vám třeba nechutnala, mohlo jít pouze o špatné servírování nebo nepřipravené chuťové buňky. Rozhodně ale zvažte svůj postoj, protože jeden drink denně může pomoct vašemu zdraví.

1.Nejde proti snaze v posilovně. Většina alkoholických nápojů je zabiják pro hubnutí nebo sport, ale whisky má nízký podíl cukru a jeden panák v průměru přijde na 64 kalorií. Pomalý příjem whisky taky vede ke zvýšení energie a snížení touhy po cukru.

2.Bojujete proti rakovině a mrtvici. Whisky obsahuje kyselinu ellagalovou. Ta je silný antioxidant a jedna sklenka tak obsahuje více zdraví prospěšných složek než třeba červené víno. Co se mrtvice týče, jeden panák denně bude pomáhat ředění krve a tím pádem bojuje proti mrtvici.

3.V podstatě je to voda života. Slovo whisky pochází z galských slov Uisge Beatha – voda života. A všichni víme, že voda je zásadní pro mládí a zdraví. Ostatně světová zdravotnická organizace vydala ve své zprávě z roku 2010 prohlášení, že u lidí, co s mírou pijí whisky, byla naměřena nižší úmrtnost než u těch, co buď pijí moc nebo vůbec.

4.Whisky vyléčí chřipku a kašel. Zapomeňte na chemické sypké prášky a horkou vodu. Panák whisky před spaním po celý týden vyléčí nejen chřipku a kašel, ale má všechny výše zmíněné benefity.

5.Winston Churchill pil whisky s vodou k snídani….a úspěšně provedl celý národ světovou válkou. To nebude náhoda.

Pokud si chcete užít klidný přechod k podzimu poslední velkou party, můžete s námi soutěžit o 5x láhev Tullamore D.E.W. Cider Cask Finished. Dala by se označit za nápoj bohů. Vše začíná sklizní jablek v Irsku – to jest od září do listopadu. To nejkvalitnější ovoce se za čerstva lisuje a po malých dávkách se z něj vyrábí cider. Šťáva se několik měsíců fermentuje v dubových sudech a zde dostává svou hlubokou chuť – precizně vyvážený poměr sladkého a kyselého. Cider je pak odsán a nahrazen Tullamore D.E.W. Výsledkem je kvalitní whisky, avšak s jiskřivým nádechem cideru.

Chcete-li vyhrát, stačí splnit následující podmínky.

Sledovat účet Muži v Česku na Instagramu a být fanouškem stránky Muži v Česku na Facebooku.

Koupit si poslední vydání Muži v Česku (rozuměj, Kazma), vyfotit se s ním v nejzajímavější situaci, přidat si fotku na Instagram nebo Facebook a označit nás tam.

Být starší 18 let.

Výherce bude oznámen 29. 8.2017.

Komentáře