Letos v červenci tomu bude již 12 let od chvíle, kdy nám britská spisovatelka J.K. Rowlingová naservírovala poslední díl fantastické série o Harry Potterovi, chlapci, na jehož bedrech stojí osud celého kouzelnického světa. To ale neznamená, že by skalní fanoušci přestávali celé dílo detailně analyzovat a přicházet s nejrůznějšími teoriemi. Některé z nich se už na první pohled jeví naprosto zcestné, jiné dávají perfektní smysl. A právě s jednou takovou přišel uživatel na sociální síti Reddit a vypadá to, že se trefil přímo do černého.

O teorie obklopující fantastický svět Harryho Pottera nikdy nebyla nouze. Fanoušci do dnešního dne urputně hledají nejrůznější skryté spojitosti a luští zprávy od autorky, která si ve všelijakých hádankách a anagramech velice libuje. J. K. Rowlingová některé z mnoha teorií vyvrátila, o jiných mlčí. V naší galerii se můžete podívat na sedm z nich.

FOTO: Harry Potter a 7 naprosto šílených fanouškovských teorií

Harry Potter a 7 naprosto šílených fanouškovských teorií - Daniel-Radcliffe-as-Harry-Potter-in-the-Cupboard-Under-the-StairsHarry Potter a 7 naprosto šílených fanouškovských teorií - crookshanks-hermione-ron-pirsoner-of-azkaban1Harry Potter a 7 naprosto šílených fanouškovských teorií - harry-potter-9-hermioneHarry Potter a 7 naprosto šílených fanouškovských teorií - Ron-Weasley-Harry-PotterHarry Potter a 7 naprosto šílených fanouškovských teorií - hpnbbkmkhor_2_1200x1200
Další fotky
Harry Potter a 7 naprosto šílených fanouškovských teorií - Willy-Wonka1-e1472952466111Harry Potter a 7 naprosto šílených fanouškovských teorií - 1024full-the-tale-of-the-three-brothers-screenshot

Nejzajímavější je ale bezpochyby teorie, kterou zveřejnil jeden z uživatelů sociální sítě Reddit a okamžitě vzbudil nevídaný rozruch. Ve svém příspěvku odkrývá paralelu mezi postavami v knize a ve veleznámém Příběhu tří bratří, který nám byl prezentován v „Relikviiích smrti“. V něm tři bratři při své cestě světem narazili na Smrt, kterou se jim podařilo pomocí kouzel přelstít. Smrt je posléze obdarovala bezovou hůlkou, kamenem vzkříšení a neviditelným pláštěm.

Podle fanouška je prvním bratrem Tom Riddle, tedy Lord Voldemort. Stejně jako první bratr nejvíce toužil po moci a bezovou hůlku v sedmém díle opravdu získá. Druhým bratrem, jehož jediným přáním bylo znovu spatřit svou zesnulou milovanou, je pak Severus Snape. Ten je srkze celý příbeh motivován nehynoucí láskou k Lily Potterové, matce Harryho. A sám Harry je pak posledním bratrem, který od Smrti získal neviditelný plášť. Sám Harry dostal plášť od Brumbála už v prvním díle. A pak je tu sám Albus Percival Wulfric Brian Brumbál, který podle teorie není nikým jiným, než samotnou Smrtí. Bezovou hůlku získal ve svém mládí od černokněžníka Grindewalda, kámen vzkříšení byl ukrytý v jeho prstenu, který zničil před událostmi posledního dílu. Neviditelný plášť se mu podařilo zachránit po smrti Jamese a Lily Potterových. Plášť posléze předal Harrymu, stejně jako Smrt třetímu bratrovi. Bezovou hůlku si Voldemort vzal z Brumbálova hrobu. Nedal mu ji tedy vědomě, ale stále pocházela od něj. Bylo by tedy možné, že Brumbál je skutečně Smrt?

Teorie má bohužel i jisté mezery. Například tu, že Snape nikdy kámen vzkříšení nezískal. Nebo nám to Rowlingová přinejmenším v knihách zapomněla, nebo nechtěla sdělit. Brumbál, jako Smrt sama, je také některými fanoušky považován za naprostý nesmysl. Není ale pochyb o tom, že Brumbál se mohl přinejmenším stát Pánem smrti, jelikož vlastnil všechny tři relikvie. Byl ale natolik moudrý, aby odolal pokušení. Sama Rowlingová tuto teorii označila za její nejoblíbenější a podle jejích slov hezky zapadá do celého příběhu. Jestli ale opravdu celou tuto spojitost zamýšlela už při psaní příběhu a Brumbál je opravdu Smrt, zůstává záhadou.

Michal Švehla

8 dobře skrytých detailů, které prozrazují nečekané zvraty v kultovních filmech a mohly vám uniknout

Komentáře