Rekordní účast na největším volejbalovém turnaji mládeže v Evropě přinesla i neobyčejně pestrou skladbu vítězných týmů. V osmi kategoriích triumfovala družstva celkem ze šesti zemí. „Stále větší zájem klubů nás těší, na druhou stranu je to pro nás obrovský závazek a spousta starostí. Máme ale jako pořadatelé několikaletou praxi a kvalitní tým,“ vyprávěl prezident Prague Volleyball Games Martin Lébl.

Poslední tři všední dny roku 2023 bojovalo v pražských halách celkem 116 volejbalových družstev z deseti zemí včetně týmů Mongolské volejbalové akademie. Prague Volleyball Games vyvrcholily jako obvykle v libeňské UNYP Areně, která je domácí halou extraligových mistrů VK Lvi Praha. Tituly ve dvou kategoriích získaly dívky Orionu Praha, tří finálových účastí dosáhli zástupci pražských Lvů. „Ti mají v turnaji tradičně početné zastoupení, s jejich klubem dlouhodobě spolupracujeme,“ upozornil Lébl. „Do budoucna věřím ještě ve vyšší účast českých týmů, protože mezinárodní konfrontace je pro sportovní vývoj hráče zcela zásadní.“

Nejsilnější zahraniční konkurenci přinesly Mongolsko, Slovinsko, Nizozemsko, Švýcarsko a Polsko, jejichž celky ve svých kategoriích zvítězily. O tvrdé konkurenci Prague Volleyball Games svědčí i skutečnost, že se tentokrát neprosadil do finále žádný z týmů Jastrzebski Wegiel, jedné z nejprestižnějších volejbalových akademií světa.

S rostoucím počtem účastníků i popularitou Prague Vollebyall Games rozšiřuje tým organizátorů okolo Martina Lébla a předsedy Pražského volejbalového svazu Jakuba Lébla servis i sportovním příznivcům. Samozřejmostí jsou aktuální informace, fotografie a videa na webových stránkách a na sociálních sítích, a letos se dokonce vysílal živý stream z finálových zápasů turnaje. „To všechno si žádá další náklady, a tak jsme vděční našim partnerům v čele s Magistrátem hlavního města Prahy a tentokrát i za významnou podporu společnosti Pražská plynárenská,“ vypočítal Martin Lébl.

Také v letošním roce se uskuteční dvě edice Prague Volleyball Games. Letní turnaj je v kalendáři od 30. srpna do 1. září, zimní PVG proběhne tradičně mezi vánočními svátky.

Vítězové zimních Prague Volleyball Games 2023:

dívky U14: Orion Praha

chlapci U14: Mongolian Volleyball Academy (MGL)

dívky U16: Orion Praha

chlapci U16: Energetyk Poznaň (POL)

kadetky U18: Vital Ljubljana (SLO)

kadeti U18: Volleytalents Jona (SUI)

juniorky U20: VK Lvi Praha

Více informací najdete na www.praguevolleyballgames.cz.

Foto: Prague Volleyball Games

Komentáře