V rámci slavností připomínajících 75 let od vylodění v Normandii se ve Francii oslavilo ještě jedno malé, ale stejně dojemné výročí. Po sedmi desítkách let se opět setkali dva váleční milenci.

Psal se rok 1944 a čtyřiadvacetiletý Američan K. T. Robbins pobýval se svým plukem v malém městečku Briey na východě Francie. Hledal někoho, kdo by mu vypral prádlo, a místo toho našel mladou lásku – tehdy osmnáctiletou Jeannine Ganayeovou.

FOTO: Stará láska nerezaví – krásné setkání dávných milenců po 75 letech

Stará láska nerezaví – krásné setkání dávných milenců po 75 letech - 880x495_cmsv2_47ac4d66-1bb1-581c-af90-ae8701e65255-3955638Stará láska nerezaví – krásné setkání dávných milenců po 75 letech - 808x451_cmsv2_f3fe80af-ee1d-5581-b261-185880a363aa-3955638Stará láska nerezaví – krásné setkání dávných milenců po 75 letech - france-24-reunion-2Stará láska nerezaví – krásné setkání dávných milenců po 75 letech - WWII-Lovers-Kt-Robbins-and-JeannineStará láska nerezaví – krásné setkání dávných milenců po 75 letech - Un-veteran-americain-retrouve-son-amour-de-jeunesse-en-Lorraine-75-ans-apres
Další fotky
Stará láska nerezaví – krásné setkání dávných milenců po 75 letech - 0_Army-vet-97-and-woman-he-fell-in-love-with-during-war-meet-again-after-75-years

Románek netrval dlouho. Pouhé dva měsíce. Robbins byl totiž náhle převelen a v rychlosti musel opustit město, aby se zúčastnil bojů na východní frontě. Milenecké pouto tak bylo válkou zpřetrháno, ale v jejich myslích zůstalo žít po celých 75 let – až do jejich dalšího (neplánovaného) setkání.

Robbins si z Evropy zpátky domů kromě toho nejcennějšího – svého života – přivezl i černobílou fotografii mladičké Francouzky, memento, které uchovával po celý svůj život.

I když Jeannine několik let po válce stále doufala, že se mladý voják znova objeví u jejího prahu (docházela kvůli tomu na hodiny angličtiny), roku 1949 se vdala a vychovala pět dětí. A ani Robbins nezůstal bez prstenu. Jeho manželka zemřela nedávno – roku 2015 po 70 letech spokojeného soužití.

Jak vypadá opravdová láska? Korejský umělec Puuung ve svých půvabných ilustracích ukazuje, že láska se skrývá v maličkostech

Oba ovdovělí milenci se znovu setkali v rámci oslav 75. výročí ode Dne D. Neplánovaně. Dnes devadesátisedmiletý Robbins přicestoval z USA na slavnosti i s onou fotografií krásné Jeannine. Ukázal ji novinářům, s poznámkou, že by svou dávnou milou rád znovu spatřil, ale nevěřil, že by mohla být stále naživu. Média si však daly práci a zjistily, že devadesátidvouletá Jeannine, dnes nosící příjmení Pierson, žije a na svého amerického Romea nikdy nepřestala myslet.

K dojemnému setkání plného objetí a polibků došlo v domově důchodců, kde Jeannine dnes přebývá. „Vždy jsem tě miloval. Nikdy jsi nezmizela z mého srdce,“ řekl Robbins stále krásné Francouzce. Jeannine si nakonec posteskla, že si pro ni její životní láska nepřijela dřív. Robbins odjel na oficiální oslavy, ale oba ještě věří a doufají, že se znovu setkají.

Anna Samsová

Komentáře