Čeká nás spousta party a akcí. Co si obléknout už je jasné – viz síla sametových sak zde. Ale pokud chcete, aby nezářil jen materiál a i vy sám vypadal reprezentativně, věnujte si trochu péče. Ne všechny kroky budou třeba pro vás, ale všichni chceme přeci vypadat nejlépe. 

Dejte své pleti tvrdou školu

Peeling je nejlepší způsob, jak své pleti dodat odpočatou a mladou záři. Ano, můžete mít třeba vrásky nebo nějaké to akné, ale jakmile bude váš obličej vypadat ve zdravé kondici, nikdo si nebude nedostatků všímat. Existuje ale důvod, proč dělat pořádný peeling nejlépe dva dny před akcí, maximálně den. Jako mechanický zásah pro obličej způsobí zarudnutí. Vy se snažíte odstranit staré buňky, ale ty pod starou vrstvou taky potřebují čas, aby mohly zazářit. Obrazně řečeno.

Men Exfoliating Cleanser od Clarins je jemný, krémový produkt. Navlhčete si obličej a množstvím o velikosti oříšku si začněte masírovat plet. Ale nedrhnout. Klidné krouživé pohyby udělají větší službu. Opláchněte a použijte hydratační krém – peeling zbavuje plet oleje a potřebuje hydrataci dodat. Prodává FAnn Parfumerie.

Postarejte se o všechno, co roste

Chloupky v nose, uších, srostlé obočí, viditelné chloupky na krku. Pořiďte si do svého arzenálu vhodnou zbraň. Můžete (a měl byste) to totiž dělat pravidelně, nejen před party. To samé platí u nehtů. Na každé akci nastane moment, kdy se budete s někým představovat a budete si podávat ruce. Dejte si do pořádku nehty a den nebo dva dny předem snažte myslet na mazání si rukou krémem. Není úplně sexy podat někomu suchou a hrubou ruku. Mozoly od činek jsou věc druhá.

Ocelový set na manikúru. Nezapomeňte si nehty po ostříhání lehce zapilovat – stačí jen tři tahy na jednu stranu. Zbavíte se tak ostrosti. Bamford Watch Department, prodává Mr. Porter.

Zastřihovač chloupků Philips NT3160 je dobrý na chloupky v nose a dobře se s ním dá zastřihovat i obočí. To může být zrádný proces, pokud to děláte doma, ale tento strojek vám nedovolí jít úplně do extrému.

Zlikvidujte nedokonalosti

Existuje velká řada produktů, které vám téměř zázrakem pomohou vypadat lépe. Sice neumí vyměnit kůži, ale umí leccos zamaskovat. Pupínky, kruhy pod očima, podráždění po holení nebo monokly ze soubojů se dají zamaskovat pomocí korektoru. Ne každý muž si na ně ale troufne. Pokud nechcete, aby bylo bylo vidět, že nosíte korektor (což je cíl), stačí si vybrat správný odstín a jít do opravdu dobrého produktu. Vyzkoušejte si to doma, naučte se správně rozetřít a na denním světle u okna nejlépe poznáte, jestli máte správný.

Transparentní pudr už je víceméně jen krok navíc.

 

Dejte si burger

A nejlépe s hranolkami, slaninou a něco sladkého k pití. Hodláte-li si dát alkohol, pořád není lepší obrana proti nevhodným rozmluvám. Cheat day by se měl vždy plánovat na den party.

Kokosová voda je skvělý zachránce proti ranní kocovině, pokud jí večer vypijete dost. Alkohol odvádí tekutiny z těla a právě kokosová voda zase silně hydratuje. Uděláte si tak skvělý základ.

Svěží dech

Logicky si vyčistíte zuby, ale o svěží dech se musíte starat i v průběhu. Když s někým mluvíte a bavíte se, dech po šampaňském dokáže zkazit celý dojem. Prokládejte drinky vodou a naplňte si kapsu malými mentolkami. Můžete je nenápadně cpát do pusy a nikdo si ničeho nevšimne.

Když dojdete až sem a oblékáte se, krom mentolek je dobré mít pár věcí, které vám kapsy saka nijak nezatíží, a přesto je dobré je mít.

Papírové kapesníky. Nemusíte brát celý balíček, když si dáte do kapsy saka 3 tak to nikdo nepozná a můžou se hodit.

Zapalovač. Cigarety a doutníky, ač hrozný návyk, jsou stále nejlepší sociální pojidlo. Nikdy nevíte, kdo bude potřebovat oheň a vy budete za hrdinu. Pak můžete navázat hovor a tak dál…

Cash. Nikdy nevíte, kam vás vítr zavane a je lepší být připraven i na místa, kde neberou černou American Express.

Na echt dobrou party: Cestovní pas. Třeba se probudíte v Dubaji.

Komentáře