Nejste si zcela jistí, co by ve vašem šatníku určitě nemělo chybět? Nebo jste naopak přesvědčeni, že je ve vaší skříni vše v pořádku? A váš styl také nemá chybu? Raději si to spolu s námi zkontrolujte.

Dobrý základ

Bílé triko z lehké bavlny, oxfordská košile, padnoucí tmavě modrý nebo černý oblek, kožený křivák, džíny s užšími nohavicemi, bílé tenisky, které vypadají jako nové. Naštěstí existují věci, které nepodléhají ani těm nejsilnějším módním trendům, můžete si je vzít kdykoli a budete vypadat dobře. Pokud se o ně ovšem budete náležitě starat.

Neplánujte

Snad nepatříte mezi ty, kteří si večer před spaním přesně naplánují, co si oblečou ráno. A třeba si i vybrané věci spořádaně připraví na hromádku. Zapomeňte. Dokonalý styl vyžaduje spontánnost i trochu chaosu. Rozhodujte se klidně i trochu impulzivně.

Všímejte si symbolů

Co patří do čistírny, nepatří do pračky. Co patří do pračky, nestrkejte do čistírny, oblečení se tak rychleji ničí. Vlnu neperte jako bavlnu. Bílé nepatří do prádla se šedivým. A tak dále, a tak dále… Prostě se pokaždé podívejte na symboly údržby, trvá to pár vteřin a vaše věci vám za to budou slušet mnohem déle.

Klidně se opakujte

Tím po vás samozřejmě nechceme, abyste nosili celý týden jedno a to samé. Fuj. Jak to myslíme, uvedeme na příkladu. Oblíbil jste si jedno ze svých černých trik víc než ostatní? Protože je stále stejně černé a drží si stále stejný tvar? Tak si příště kupte to samé. Pokud nejste schopni si jeho značku zapamatovat, vyfoťte si ji pro jistotu do telefonu.

Na detailech záleží

Doplňky, i ty funkční, by měly být stejně stylové jako zbytek outfitu. Na ošoupaný pásek, otřískané (byť sebevíc milované) manžetové knoflíky nebo (i když jen trochu) unavenou kravatu okamžitě zapomeňte. Pokud se ovšem nejedná o vaši módní identitu, o váš módní koncept. Stay stylish? Be fresh.

Pořádek především

Sice vás nabádáme ke spontaneitě a stylové svobodě, to ale neznamená, že vám povolujeme bordel ve skříni. Roztřiďte si šatník přehledně do jednotlivých kategorií – obleky, kalhoty, košile, trika, spodní prádlo, všechno pěkně zvlášť. V jednotlivých komíncích, na ramínkách, případně i podle barev – to už záleží na velikosti a obsáhlosti vašeho šatníku.

Žehlete i pod

Někdo si troufne ven i v nevyžehleném triku, ať si to užije, vy však neopouštějte (kromě zcela akutních případů) byt ani s nevyžehleným spodním prádlem. Myslíte si, že teď mluvíme z cesty? Zkuste si boxerky nebo slipy jednou vyžehlit a sami okamžitě poznáte ten velkolepý rozdíl. Styl totiž dělá i to, co je pod.

Martin Hradecký

A zde si přečtěte 6 jednoduchých nápadů, jak nosit šortky.

Komentáře