V případě, že máte zájem být veleváženým ústavním činitelem nebo schvalovat několikamiliardový rozpočet České televize, ideálním předpokladem k tomu je pro vás hrát celý život dobře hokej. Úplně nejlepší bude vyhrát v tomto sportu olympiádu a navždy se zapsat do historie českého sportu. To vám zcela jistě rád potvrdí i bývalý český hokejista Jiří Šlégr.

I hokejisté dokáží velké věci

Tento týden se poslanci rozhodli zvolit do pozice člena Rady České televize bývalého hokejového reprezentanta Jiřího Šlégra, kterému nikdo v jeho okolí neřekne jinak než Guma. A není se čemu divit. Jiří totiž hrál celý život skvěle bruslil, bránil a dával góly v NHL i v hokejové reprezentaci, kde naši zemi skvěle reprezentoval. Nakonec pomohl našim zlatým hochům z Nagana k vítězství a tudíž i zisku zlaté medaile, na což jsme přes 20 let patřičně hrdí. Mnohaleté honění za pukem Jirku dostalo až do politiky.

FOTO: 7 důvodů, proč je lepší být hokejistou než fotbalistou

7 důvodů, proč je lepší být hokejistou než fotbalistou - 762842-56a77ff85f9b58b7d0eb0f9b7 důvodů, proč je lepší být hokejistou než fotbalistou - Jiří_Šlégr7 důvodů, proč je lepší být hokejistou než fotbalistou - 1080px-JaromirJagr2010WinterOlympics7 důvodů, proč je lepší být hokejistou než fotbalistou - 720px-Jiří_Šlégr_-_Fribourg-Gottéron_vs._HC_Litvinov,_Exhibition_game,_20th_February_2010_(1)-27 důvodů, proč je lepší být hokejistou než fotbalistou - Nagano_1998-Russia_vs_Czech_Republic
Další fotky
7 důvodů, proč je lepší být hokejistou než fotbalistou - tyden7 důvodů, proč je lepší být hokejistou než fotbalistou - Vladimir_Putin_14_August_2001-2

Díky popularitě z hokejové minulosti se mu následně podařilo v dresu ČSSD stát se poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČT, což vykonával zhruba dva roky. Od roku 2014 se stal součástí vedení hokejového Litvínova, takže se vrátil zpět k oboru, kterému rozumněl. Jenže nyní naši poslanci usoudili, že by měl muž s kvalifikací sportovce zasednout na poměrně důležité pozici, tedy v Radě České televize, kde se rozhoduje o mnohamiliardových rozpočtech a dalších věcech, které se týkají vedení ČT a bývalému hokejistovi nejsou zrovna dvakrát blízké.

Opravdu potřebujeme, aby naší zemi vládli hokejisté? Z pohledu neúspěšného člověka nás napadne, jestli náhodou Jirka nevystudoval Vysokou školu života podobně jako například jeho kolega Roman Čechmánek, který se prosadil jako skvělý podnikatel v oboru pivovarnictví nebo nás napadl geniální „markeťák“ Dominik Hašek, kterého můžete znát jako muže, který je schopný utratit za svůj energy drink Smarty i několik milionů ročně. To, že je někdo dobrý hokejista ještě neznamená, že bude schopný i například ve veřejné funkci.

Nechceme Jirku Šlégra podceňovat, ale když má někdo celý život přezdívku Guma, tak by na tom mělo být někomu něco podezřelého, nemyslíte?

Ferrari Lakatoš

Komentáře