Po úspěšném uvedení dvou modelů hodinek Bulgari s chronografem v barvách legendární značky s „trojzubcem“, které oslavily společné hodnoty těchto dvou symbolů italského mistrovství, značka Bulgari oficiálně představila veřejnosti společně s Maserati dva nové modely hodinek Octo Maserati – GranSport a GranLusso.

Partnerství těchto dvou italských značek zpečeťuje hodnoty, které obě sdílejí. Symbolické je také to, že každá z nich je jedničkou ve své třídě. Nové hodinky řady Octo, které byly speciálně vyvinuty společně s Maserati, ztělesňují mechaniku dokonalosti, kterou obě značky sdílí, a jejich příslovečnou exkluzivitu: nové modely hodinek Octo Maserati jsou rezervovány pro majitele vozů s trojzubcem a budou ke koupi pouze v buticích Bulgari. Oba modely jsou vybaveny retrográdní minutovou ručkou a létající hodinovkou – to vše ve stylu evokujícím charakteristické prvky vozů Maserati.

Výrazný číselník svým tvarem a provedením připomíná tachometr skutečného Maserati; jeho škála symbolizuje spojení hodinářského mistrovství a automobilového světa. I pásek z prošívané kůže evokuje sedačky v luxusním autě a po designové stránce jde o hlavní a ikonické aspekty obou značek ve správně vyrovnané rovnováze. Jako když mají dva dítě a to zdědí nejlepší geny od obou stran.

První model je verze GranSport v provedení z černého karbonu s úpravou DLC. Číselník je černý a prvky na něm – číslice, ukazovatele hodin, počitadla a ručičky jsou ve stříbrném a modrém tónu.

Druhý model, GranLusso, mají pouzdro z osmnáctikarátového růžového zlata.  I číselník těchto hodinek je černý, ale všechny ručičky a další prvky jsou z růžového zlata.

Strojek se 33 kameny a samonátahem, který je zdoben vzorem Côtes de Genève s jeho fasetami a zkosenými hranami, má rezervu nátahu 42 hodin a oscilují rychlostí 28 800 kmitů za hodinu s optimální efektivitou a přesností. Tyto mechanické vlastnosti doplňuje jasný odečet údajů, který nikterak neprozrazuje vysoce složitý hodinářský mechanismus uvnitř – létající hodinovka a retrográdní minutová ručka, díky nimž jsou všechny informace kdykoliv snadno čitelné.

Komentáře