Už to slyšíme: „Zadokolka v naftě?“ Ale víte co? Ono to vůbec nevadí, když to funguje! A s touto oranžovou barvou jste navíc k nepřehlédnutí. Ve stříbrné nebo černé by si vás nikdo ani nevšiml, takto vystupujete z davu na první dobrou. A to, i když jedete, jak se má. A to je upřímně řečeno dost obtížné. Jasně, jako ve všech nových BMW tu máte možnost volby úsporného Eco režimu, ale když víte, že zadní kola jsou ta, na kterých to všechno závisí, režim Sport je tou přitažlivější volbou.

BMW 330d pohání vznětový třílitrový šestiválec o výkonu 190 kW (258 k), který vás za ideálních podmínek v kombinaci s automatickou převodovkou katapultuje z nuly na 100 km/h za 5,6 sekundy. Proč za ideálních podmínek? Protože rychlost v přímce není to, co vás bude bavit nejvíc. Ano, samozřejmě, že když potřebujete někam odvézt přítelkyni nebo tchýni, můžete jet jako normální smrtelník, ale pokud nemáte žádný náklad vpředu ani v kufru, užijete si každou zatáčku bokem. A to, i když jedete na naftu!

FOTO: Zadokolka v naftě, se kterou vystoupíte z davu

Zadokolka v naftě, se kterou vystoupíte z davu - BMW 330dZadokolka v naftě, se kterou vystoupíte z davu - BMW 330dZadokolka v naftě, se kterou vystoupíte z davu - BMW 330dZadokolka v naftě, se kterou vystoupíte z davu - BMW 330dZadokolka v naftě, se kterou vystoupíte z davu - BMW 330d

BMW 330d si stále můžete na webu bmw.cz nakonfigurovat, jeho cena začíná na 1 294 800 Kč, ale již brzy jej vystřídá zcela nový model, který automobilka představila na nedávném pařížském autosalonu. A my jen tiše doufáme, že šestiválce zůstanou!

Lukáš Novák

A zde si přečtěte o elegantní Audi A7 Sportback.

Komentáře