Je paradoxní, za jak krátkou dobu od používání plastů dokázalo lidstvo znečistit oceán, který tady byl miliony let před námi. Každý by se měl snažit pomáhat jak může a někdy vznikne vedlejší produkt, který je moc příjemnou záležitostí. Díky partnerství adidas s firmou Parley se však od roku 2015 začíná psát nová historie. A to ta, ve které plasty vylovené z oceánů dostávají novou šanci. 


Po limitovaných kolekcích a experimentování přichází adidas se sdružením Parley for the Ocean s novou kolekcí UltraBOOST 3 -Parley White, která upozorňuje na blednutí korálových útesů v oceánech. Bota je z 5 % vyrobena z recyklovaného polyesteru, má ultra aktivní mezipodešev Boost™ a svršek primeknit, který je tvořen z 95 % z materiálu Parley ocean plastic™. To znamená, že je každý pár vytvořen z přibližně 11 plastových lahví vytažených z oceánů.
Díky recyklaci mohou paradoxně sloužit smysluplněji a možná i delší dobu. 50 % plastů, které používáme, totiž po první spotřebě vyhodíme.

Nové adidas x Parley dostanete od 28.6.2017 ve Footshop za 5390 CZK.

Kolem 8 000 000 tun plastů, je každý rok vyhozeno do oceánu. Jen pro představu, je to jako vysypat jeden plný náklaďák každou minutu. Každý den použijeme 500 bilionů plastových tašek a půlka veškerého plastového odpadu je z věcí, které použijeme jen jednou. Celková masa plastů se sice rozkládá asi 500 let, ale v oceánu se rozloží na menší částice. Ty pomalu tráví ryby a ty potom jedí větší predátoři. Ergo, ten skvělý tuňák na vašem talíři má v sobě mnohem víc, než jen Omega 3.

 Kolekce je k dostání ve Footshop nebo v eshopu

Komentáře