Už slavný Steve McQueen věděl, že do každého dobře vybaveného pánského šatníku patří bunda, která se hodí ke všemu a zdůrazňuje eleganci a styl. Ale jakou?

Královnou všech bund je Harrington Baracuta Gí. Vznikla v roce 1937 jako Baracuta G9, ale až o několik desetiletí později přišla ke slavnému jménu Harrington. Herec Ryan O’Neal ji totiž jako Rodney Harrington nosil v nekonečném americkém seriálu Peyton Place.

James-Dean-in-Harrington-Style-jacket-811x900

Ikonickou bundu však nosily i hvězdy, jako byl James Dean nebo Elvis Presley. Dnes je možné koupit, vedle originálu s tartanovou látkou, různé varianty tohoto legendárního kusu oblečení, a to dokonce i z kůže.

Harrington-1

Špatně neuděláte, ani když si na sebe vezmete takzvaný Bomber. Je to bunda – většinou olivové barvy, kterou nosili američtí piloti v první i druhé světové válce. Klasické Bombery vyrábí v letní i v zimní variantě značka Alpha Industries od roku 1958. Stejně tak jako Harrington bundu je možné i Bomber kombinovat, jak s tričkem, tak s košilí a třeba i pletenou kravatou.

lambrettajacket

Styloví ale budete i v bundě Lambretta, která byla pojmenovaná po skútru – nezbytném dopravním prostředku subkultury Mods, která milovala jazz, černou hudbu a italské obleky. Mods měli heslo: „Doufám, že zemřu dřív, než zestárnu.“

Bomber, bunda se stoletou historií, která by neměla v šatníku chybět

Komentáře