Máme pro vás překvapení. Ode dneška vám budeme postupně představovat herce, kteří si svou kariéru moc dobře rozmýšleli, a tak zvládli natočit spoustu výjimečných filmů, z nichž některé ani po několika desítkách let nezestárly ani o den a dokonce se staly kultovními. Kromě talentu nás ale baví i jejich vybraný styl. A tak vůbec není náhoda, že náš seriál otevírá Steve McQueen, muž, který nikdy zbytečně módně neexperimentoval a vždy vypadal úplně skvěle.

Sedm statečných. Motýlek. Případ Thomase Crowna. Velký útěk. A tak bychom mohli pokračovat. Steve McQueen zvládl natočit dost bijáků, které fascinovaně sledují stále nové a nové generace diváků. Jeden film z McQueenovy kariéry ale máme přece jen o něco raději než ty ostatní.

FOTO: Nadčasová elegance Steva McQueena

Nadčasová elegance Steva McQueena - 1_klasicky-elegantni-a-stylovy-mcqueenNadčasová elegance Steva McQueena - 2_bile-triko-dziny-a-trochu-netradicne-v-teniskachNadčasová elegance Steva McQueena - 3_kvalitni-a-sik-slunecni-bryle-jsou-modni-nutnostiNadčasová elegance Steva McQueena - 4_bomber-prezil-vsechny-modni-ery-od-mcqueena-dotedNadčasová elegance Steva McQueena - 6_mr-simply-chic
Další fotky
Nadčasová elegance Steva McQueena - 7_teplaky-podle-steva-mcqueenaNadčasová elegance Steva McQueena - 8_semis-a-rolakNadčasová elegance Steva McQueena - 9_styl-znamena-i-stylovy-vuzNadčasová elegance Steva McQueena - McQueen With JaguarNadčasová elegance Steva McQueena - 11_ultimatne-nadcasovy-trenckotNadčasová elegance Steva McQueena - 12_ani-s-plavkami-neni-treba-experimentovatNadčasová elegance Steva McQueena - 13_black-suit

Bullittův případ z roku 1968. Jeho příběh vypráví o mafiánovi Rossovi, který zpronevěří mafii dva miliony dolarů. Podaří se mu s nimi uprchnout do San Franciska, kde mu ctižádostivý politik Chalmers slíbí ochranu, pokud bude vypovídat proti mafiánům. Jeho hlídáním pověří kapitán Bennet svérázného poručíka Franka Bullita, jehož tak fantasticky hraje právě McQueen. Z ochránce se ale Bullit shodou nepříznivých okolností rychle stane hlavním podezřelým z kriminálního činu a má co dělat, aby svou dobrou pověst zvládal obhájit.

Cože, vy jste film neviděli? Nestyďte se za to, co nejrychleji to ve vlastním zájmu napravte a zatím se aspoň podívejte na trailer k němu:

Legendární filmové honičky, McQueenův herecký minimalismus a elegantní a sexy kostýmy v Bullittově případu definitivně potvrdily hercovu přezdívku “king of cool”. Tu si vydobyl právě módním stylem, jehož byl oddaným příznivcem. Saka, kabáty, roláky, obleky, bílá trika, džíny, k tomu vždy elegantní boty. McQueen módně neexperimentoval, vždy vypadal skvěle a každý (minimálně druhý) muž chtěl vypadat jako on. A tak je tomu dodnes, I když McQueen zemřel už před 38 lety na nádor na plicích. Bylo mu pouhých padesát. Ovšem jeho styl inspiruje dodnes, o tom se přesvědčte v galerii.

Martin Hradecký

A zde se podívete, že i hvězda Avengers Jeremy Renner to s módou umí.

Komentáře