Jeff Bezos, americký miliardář a zakladatel Amazonu, si dle informací pocházejících z deníku Wall Street Journal v New Yorku zakoupil tři bytové jednotky v hodnotě zhruba 80 milionů dolarů, tedy za částku přesahující jeden a půl miliardy českých korun.

Jednou ze zakoupených nemovitostí je penthouse v hodnotě 58 milionů dolarů, zbylé dva byty se nacházejí přímo pod tímto unikátním střešním apartmánem a dohromady Bezose přišly na zhruba 28 milionů. Jak to vypadá uvnitř této luxusní nemovitosti, se podívejte v naší galerii.

FOTO: Luxusní newyorský penthouse amerického miliardáře Jeffa Bezose

Luxusní newyorský penthouse amerického miliardáře Jeffa Bezose - 5Luxusní newyorský penthouse amerického miliardáře Jeffa Bezose - 4Luxusní newyorský penthouse amerického miliardáře Jeffa Bezose - 3Luxusní newyorský penthouse amerického miliardáře Jeffa Bezose - 2Luxusní newyorský penthouse amerického miliardáře Jeffa Bezose - 1
Další fotky
Luxusní newyorský penthouse amerického miliardáře Jeffa Bezose - 960×0Luxusní newyorský penthouse amerického miliardáře Jeffa Bezose - 6

Podle dostupných informací jde o nejdražší uskutečněný prodej nemovitosti provedený na jih od 42. newyorské ulice. V roce 2019 se jedná o celkově druhou nejdražší zakoupenou nemovitost na území nejlidnatějšího města Spojených států. První příčku stále drží Ken Griffin, který si v lednu tohoto roku pořídil penthouse v hodnotě astronomických 238 milionů dolarů (skoro 5 miliard českých korun).

Budova, ve které se nacházejí byty zakoupené Bezosem, byla postavena roku 1912 na newyorské 212 Fifth Avenue. Developerská firma Madison Equities proměnila bývalé industriální prostory na 50 obytných bytových jednotek, které se nyní řadí k jedněm z nejdražších na území celého New York City.

Michal Švehla

Miliardy v oblacích – podívejte se na palubu nejkrásnějších a nejluxusnějších letadel na světě

 

 

Komentáře