Julia Buccola Pettaová zemřela při těžkém porodu prvorozeného syna téměř před sto lety. Náhlá smrt dcery a podivné tušení však nedalo spát ženině matce, která tak nechala její tělo exhumovat. Od té doby náhrobek zdobí dvě fotografie.

Na katolickém hřbitově Mount Carmel v americkém státě Illinois odpočívají věčným spánkem stovky lidí především italské krve. Mezi nimi leží i Julia Buccola Pettaová, jež zemřela roku 1921 v pouhých devětadvaceti letech.

FOTO: Záhadný hrob Julie Buccoly Pettaové

Záhadný hrob Julie Buccoly Pettaové - 3583bd59cf5ac0b24d601f7171529860Záhadný hrob Julie Buccoly Pettaové - tumblr_ml3fbggaRv1s9pqf3o1_500Záhadný hrob Julie Buccoly Pettaové - img_2121Záhadný hrob Julie Buccoly Pettaové - haunted-cemeteries-in-illinois-part-iiZáhadný hrob Julie Buccoly Pettaové - mount-carmel-cemetery
Další fotky
Záhadný hrob Julie Buccoly Pettaové - xl_03c607-juliapetta_cynplahuta_featureZáhadný hrob Julie Buccoly Pettaové - mt-carmel-cemetery

Život mladé ženy skončil při porodu prvního, avšak mrtvého potomka – syna Fillipa. Julia byla pohřbena ve svých svatebních šatech s dítkem v náruči. Smrt dcery nedala Juliině matce Filomeně spát a to doslova. V noci ji trápily noční můry, ve kterých jí dcera neustále opakovala, že je stále naživu a ať nechá její tělo exhumovat.

Po šesti letech se rodině zesnulé ženy skutečně podařilo přesvědčit autority (dosud není známo jak) a Juliina rakev se znovu dostala na světlo světa. Rakev vykazovala očividné známky rozkladu, ale jakmile odkryli víko, poskytl se jim pohled na téměř živě působící Juliino tělo. Zatímco ostatky syna a ruky, která dítě držela, se rozpadly, Julia vypadala, jakoby právě usnula.

Jezero odhalilo vodní hrob středověkého vojáka. Přes 500 let odpočíval na dně s mečem a koženými botami

Filomena tehdy pořídila fotografii zesnulé dcery a nechala zhotovit nový náhrobek se sochou dcery ve svatebních šatech, vymodelované podle skutečného Juliina snímku, který spolu s fotkou exhumovaného těla zdobí hrob dodnes.

Proč tělo Julie Pettaové zůstalo na rozdíl od rakve a syna téměř nedotčené, zůstává záhadou. Hrob „italské nevěsty“ na carmelském hřbitově, kde je pohřben například i mobster Al Capone, patří k nejnavštěvovanějším.

Jan Králík

 

Komentáře